Kultura, sztuka » Kultura
Budowa galerii handlowej w obiektywie
Spawanie, wiercenie, układanie, a przy tym cement, stal i cegły - to wszystko niewielu kojarzy się ze sztuką, a jednak jest warte nie tylko udokumentowania, ale i podziwiania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Fotograf Marek Locher budowie Agory Bytom towarzyszył od początku, w kasku i odblaskowej kamizelce docierając do miejsc, które były i są dostępne tylko dla niewielu. Wyjątkowy fotoreportaż można oglądać na poziomie +3 już gotowego centrum handlowego.
Zdjęcia dokumentują samą budowę, ale także zmiany, jakie Agora Bytom wniosła w architekturę Bytomia. Na wystawie znajdują się m.in. dwie wielkie panoramy Agory: pierwsza, pochodząca z okresu, gdy plac był jeszcze pusty oraz druga, gdy już stała konstrukcja - wysoka na 2 i szeroka na 4 metry. To nie jedyne tego typu prace w dorobku Marka Lochera, bo architektura, zwłaszcza przemysłowa - dawna i ta powstająca obecnie, jest obok fotografowania drugą pasją Marka Lochera. Urodzony w Katowicach fotograf interesujących obiektów szuka w najbliższej okolicy. - Fotografuję głównie architekturę przemysłową Górnego Śląska, w szczególności miejsca zrujnowane, a także proces ich likwidacji - mówi twórca. - Ale zajmuję się także fotoreportażem obrazującym miejsca i życie mieszkańców starych śląskich dzielnic robotniczych.
Od kilku lat Marek Locher realizuje cykl zdjęć pt. „Rejestracja zmian", a fotografie z tej serii przyniosły mu wiele nagród w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.
Śląska kultura jest szczególnie bliska Agorze Bytom, która stara się ją promować od samego początku. - Cieszymy się, że dzięki współpracy z Markiem Locherem w tak ciekawy sposób możemy pokazać, jak powstawała Agora Bytom, miejsce, które łączy zakupy z rozrywką i kulturą - mówi Katarzyna Skalska. - Ostatnio prezentowaliśmy fotografię ślubną, ale jesteśmy otwarci na różne formy sztuki: od zbiorów kolekcjonerskich po instalacje multimedialne, a także występy performerów.
Wystawę można oglądać od 21 stycznia w galerii sztuki Agory Bytom na poziomie +3.
Nadesłał:
Profitcomms
|
Komentarze (0)