Społeczeństwo » Społeczeństwo

Czy to będzie rekordowy rok?

Ponad 161 tys posiłków zostanie wydanych 1612 dzieciom przez 32 lokalne organizacje do końca kwietnia 2014 r.! To rekordowa wielkość w ramach Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem. Właśnie zostały przyznane granty dla organizacji z całej Polski.

W IX edycji Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem spośród 206 wniosków, które napłynęły z całej Polski, Kapituła Programu wyłoniła 32 organizacje. W ramach zwycięskich projektów wybrane organizacje będą wydawać posiłki dzieciom, a także prowadzić akcje edukacyjne dla najmłodszych na temat dobrych nawyków żywieniowych. Wśród nich są szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki, świetlice oraz domy kultury. Projekty będą realizowane w 13 województwach w okresie od 1 listopada 2013 roku do 30 kwietnia 2014 r. Listę zwycięzców można znaleźć na stronie www.podzielsieposilkiem.pl.

 

Nowe czasy – nowe wyzwania

Doświadczenia poprzednich lat pokazały, że najefektywniejsze w walce z niedożywieniem dzieci są organizacje, które angażują w działania swoje środowisko.

Jak powiedział Paweł Jaszcz ze Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Feniks w Skopie, uczestnik poprzedniej edycji programu: Społeczność lokalna poprzez swoje dzieci została zmotywowana do działania. Rodzice dzieci biorących udział w projekcie zostali wręcz wciągnięci do uczestnictwa w tym fajnym przedsięwzięciu. Rodzice i członkowie rodzin często robili zakupy, przygotowywali razem ze swoimi pociechami posiłki (…) Nauczyło
to ich, że jednak można coś robić, i to całkiem bezinteresownie, na rzecz innych potrzebujących.

Stąd Kapituła programu zdecydowała, że wszystkie organizacje, które aplikowały do Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem, musiały zadeklarować zaangażowanie w projekt partnerów lokalnych, którzy wesprą ich działania. Ponadto, po raz pierwszy w tym roku minimum 75% wnioskowanej kwoty musi być przeznaczone na zakup artykułów spożywczych lub posiłków. Pozostała część grantu może być przeznaczona na zakup wyposażenia kuchni lub stołówki, materiałów edukacyjnych lub wynagrodzenia.

 

O Programie Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem

Program Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem to część całorocznego, ogólnopolskiego programu Podziel się Posiłkiem, którego misją jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. Poprzez działania takie jak Program Dożywiania, sprzedaż produktów z logo PsP czy Zbiórkę Żywności, Danone chce przekazać milion posiłków niedożywionym dzieciom w całym kraju.

Program grantowy skierowany jest do społeczności lokalnych, które najlepiej potrafią zdiagnozować lokalne bariery i znaleźć efektywne ich rozwiązania. Co roku 32 organizacje otrzymują środki finansowe pokrywające koszty przygotowywania posiłków dla najmłodszych jak również działania uczące dobrych nawyków żywieniowych. I tak podczas zajęć dzieci uczą się samodzielności w przygotowywaniu posiłków, czytania i komponowania przepisów kulinarnych oraz gospodarności. Poznają miary, wagi i zasady obowiązujące w kuchni, przygotowują różne potrawy, uczą się obsługi sprzętu kuchennego, współpracy oraz wyrozumiałości dla gustów i smaków innych osób. Ciekawe pomysły na naukę dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci, przetestowane przez Grantobiorców, można znaleźć na stronie www.podzielsieposilkiem.pl/publikacje. Ostatnia z publikacji to wręcz elementarz dla rodziców szukających angażujących metod na przekazanie pożytecznej i ważnej wiedzy. Zapraszamy.

Więcej informacji na www.podzielsieposilkiem.pl oraz na naszym profilu na FB: www.facebook.pl/PodzielsiePosilkiem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grzes33

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »