Społeczeństwo » Społeczeństwo

Dariusz Bąkowski winny

Dariusz Bąkowski winny
Zobacz więcej zdjęć »
Winny narażenia na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia – taki wyrok usłyszał w zeszły czwartek Dariusz Bąkowski, właściciel narożnej działki przy pl. Wiosny Ludów obok Kupca Poznańskiego.
 

W nocy z 28 lutego na 01 marca 2005 roku firma alpinistyczna Delteam wynajęta przez Macro Art Poland zakładała banner reklamowy na zewnętrznej ścianie należącej do Kupca Poznańskiego. Próba ta jednak spełzła na niczym, gdy Dariusz Bąkowski zaczął niszczyć aluminiowe elementy reklamowej konstrukcji oraz szarpać linę, na której znajdował się alpinista.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Banner udało się zamontować dopiero następnej nocy. Nieoczekiwanie zjawił się jednak Dariusz Bąkowski, który na wynajętym przez siebie podnośniku, zdemontował i zabrał elementy banneru reklamowego. Zrobił to na oczach zdezorientowanych alpinistów, którzy udokumentowali całe zdarzenie robiąc zdjęcia.

Wobec tych zdarzeń złożono doniesienie do prokuratury o przestępstwie popełnionym przez Dariusza Bąkowskiego. Wszczęto wtedy dwa postępowania, cywilne i karne. Kupiec Poznański wygrał sprawę cywilną i otrzymał od Bąkowskiego odszkodowanie za straty, które poniósł w wyniku tego zajścia.

Rezultatem przeprowadzonego postępowania przygotowawczego było skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko Dariuszowi Bąkowskiemu. Po wielomiesięcznym postępowaniu nieprawomocnym wyrokiem z dnia 23 października 2008 roku sąd uznał Dariusza Bąkowskiego za winnego narażenia załogi alpinistycznej na groźbę utraty życia i zdrowia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BEST image PR
http://www.bestimage.poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »