Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Dekolt w centrum uwagi

Aby poprawić wygląd dekoltu, potrzeba dobrego planu działania, opracowanego przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Plan musi być dopasowany indywidualnie - uwzględniać wiek i potrzeby skóry oraz kompleksowy - rozwiązywać jej różne problemy

Aby poprawić wygląd dekoltu, potrzeba dobrego planu działania, opracowanego przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Plan musi być dopasowany indywidualnie - uwzględniać wiek i potrzeby skóry oraz kompleksowy - rozwiązywać jej różne problemy - napinać, nawilżać, ale też redukować przebarwienia, jeżeli są naszym utrapieniem.

- Nie ma jednej uniwersalnej kuracji poprawiającej kondycję dekoltu, tak jak różni są pacjenci - mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Skóra 35-latki potrzebuje zazwyczaj nawilżenia i dawki antyoksydantów, które spowolnią proces fotostarzenia. Natomiast u 55-latki będziemy przywracać objętość skóry i likwidować głębokie zmarszczki - tłumaczy.

O regeneracji tej okolicy warto pomyśleć zawczasu - cóż z tego, że twarz jest zadbana i wygląda zjawiskowo, kiedy szyja i dekolt w ruinie. To te miejsca bezwzględnie demaskują wiek każdej kobiety.

Po pierwsze: stymuluj

Na początku musimy poprawić ,,naturalne rusztowanie" dekoltu, które tworzą włókna kolagenu i elastyny. To przywróci odpowiednie napięcie skóry. Aby to osiągnąć, wykorzystuje się m.in. zabieg Zaffiro, oparty na działaniu energii cieplnej. - Zaffiro to rodzaj liftingu termicznego, wykorzystujący promienie światła podczerwonego IR - wyjaśnia dr Bliżanowska - Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, a także mobilizuje stare do odbudowy. Dzięki temu, że kolagenowe włókna skręcają się, i jest ich więcej, skóra odzyskuje elastyczność i sprężystość.

Co ważne, natychmiastową poprawę kondycji dekoltu zobaczymy zaraz po zabiegu. Potem będzie jeszcze lepiej! Dzięki temu, że włókna regenerują się stopniowo, pełen efekt zabiegu widoczny będzie po ok. 30 dniach. Także każdy kolejny zabieg pogłębi rezultaty kuracji.

Po drugie: odbudowuj

Z czasem skóra traci także swoją objętość. Aby szyja i dekolt znów były gładkie, warto skorzystać z zabiegu podania kwasu polimlekowego, czyli ze Sculptry. Preparat odbudowuje strukturę skóry, także dzięki temu, że pobudza produkcję naturalnego kolagenu. - Sculptra przywróci utraconą z wiekiem objętość skóry. Długofalowo dobuduje struktury kolagenu i elastyny, wypełni bruzdy. Sprawi, że dekolt będzie napięty i „pełniejszy" - słowem - wyraźnie młodszy - mówi dr Bliżanowska.

Pełna seria, zazwyczaj 2-3 zabiegów, pozwoli zachować efekty nawet na 2-3 lata.

Po trzecie: nawilżaj

Dla uzyskania pięknego i młodego dekoltu konieczne jest jego właściwe nawilżenie. Nie wystarczy wcieranie kremu, aplikowanie serum czy nakładanie kolejnej „cudownej" maski. To tylko powierzchniowe zabiegi, które nie nawilżą skóry od wewnątrz. Najlepiej zatem substancji aktywnych dostarczyć skórze do wewnątrz. Jak to zrobić? Świetne rezultaty przynoszą zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Substancja dzięki niezwykłym właściwościom higroskopijnym (cząsteczka kwasu wiąże 40-razy więcej wody niż sama waży) na dłużej utrzymuje właściwy poziom nawilżenia.

- Mamy do dyspozycji kilka preparatów, które - w zależności od potrzeb - regulują poziom nawodnienia tkanek, wygładzają zmarszczki, a nawet głębokie bruzdy - mówi dr Bliżanowska.

Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, ale każdy kolejny zabieg wydłuża ten czas.

Po czwarte: Nie czekaj do lata

Nad kondycją dekoltu warto popracować jesienią. Ten fragment ciała bezlitośnie obnaża nasz wiek. Jeżeli planujemy wyeksponować go w karnawale, albo obnosić z dumą w kolejnym sezonie wiosenno-letnim warto zabrać się do pracy właśnie teraz. Odpowiednio zaplanowany przez profesjonalistę proces odnowy dekoltu pozwoli osiągnąć jak najlepszy efekt.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »