Motoryzacja » Transport

DHL ułatwia bezpieczny transport samochodów

Firma DHL Global Forwarding, wiodący dostawca usług w zakresie frachtu lotniczego i morskiego, opracowała dwa nowatorskie rozwiązania transportowe dla branży automotive.

Składane pudło transportowe C3SB i podwójny transporter na samochód ułatwiają załadunek pojazdów oraz zwiększają efektywność wykorzystania przestrzeni ładownej. Dodatkowo, oba rozwiązania opatentowane przez niemiecki urząd patentowy gwarantują ochronę ładunku przed uszkodzeniem przez czynniki zewnętrzne takie, jak turbulencje, sztormy czy zły stan dróg.

"Oferowane klientom z branży motoryzacyjnej nowe rozwiązania, tj. specjalne pudło transportowe i transporter przeznaczony do przewozu samochodów to systemy z najwyższej półki w zakresie bezpieczeństwa i elastyczności frachtu, stanowiące potwierdzenie naszych najwyższych kompetencji w obszarze logistyki dla jednej z kluczowych branż na świecie." - powiedział Hermann Ude, CEO DHL Global Forwarding, Freight.

Eksperci DHL specjalizujący się w rozwiązaniach dla branży automotive oparli konstrukcję pudła transportowego C3SB na analogicznej zasadzie, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie. Takie rozwiązanie stanowi znaczące usprawnienie w porównaniu do stosowanego do tej pory modelu C2SB. Ruchome boki i pokrywa pudła nazwanego "Customized Car Safety Box" sprawdziły się już w praktyce zapewniając elastyczność wymaganą w procesie załadunku pojazdów oraz ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki składanym bokom puste pudła C3SB można przewozić jedno na drugim. Tak ułożone pudła zajmują w transporcie tylko jedno miejsce.

Nowy transporter na samochody opracowany przez DHL również oferuje korzyści w zakresie efektywności wykorzystania przestrzeni ładownej. Ruchomy środkowy poziom transportera sprawia, że system ten może być stosowany do przewozu w jednym kontenerze dwóch samochodów wielkości standardowego sedana. Oznacza to, że tak przewożone pojazdy zajmują w przestrzeni ładownej samolotu yle miejsca, ile jeden samochód.

Oba opisane wyżej rozwiązania zapewniają większą wydajność transportu, a co za tym idzie - mniejszą emisję CO2 niż w przypadku stosowania zwykłych kontenerów. Zalety tych systemów są widoczne szczególnie w przypadku transportu multimodalnego, kiedy to pojazdy nie muszą być rozładowywane i przeładowywane z samolotu na statek i ze statku na ciężarówkę, ponieważ pudło transportowe C3SB i specjalny transporter pasują do wszystkich rodzajów frachtu.

Innowacyjne rozwiązanie logistyczne wspierają strategię DHL w odniesieniu do kluczowych sektorów przemysłowych takich, jak branża automotive, technologiczna, life sciences/healthcare czy energetyczna. DHL znajduje zastosowanie dla specjalistycznej wiedzy we wszystkich obszarach biznesu, czego przykładem może być globalna sieć wyspecjalizowanych centrów kompetencyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego (Automotive Competence Centers). Zatrudnieni w tych ośrodkach eksperci DHL pracują wyłącznie na potrzeby producentów pojazdów i ich dostawców.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ad rem Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »