Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dla kogo terapia online?

Dla kogo terapia online?
Zobacz więcej zdjęć »
Wybuch pandemii koronawirusa oswoił terapię online. Taka forma leczenia była obecna od dawna, jednak wielu klientów i terapeutów wątpiło w jej skuteczność.

Wielu ludzi twierdziło przed pandemią koronawirusa, że "nie da się poczuć tego klimatu emocjonalnego" albo "to nie jest to samo". Jednak lockdown sprawił, że wszyscy przenieśliśmy się do świata online i ze zdumieniem uznaliśmy: terapia online działa!Kto szczególnie skorzysta z rozwoju terapii online?

Rozwój terapii przez internet sprzyja szczególnie osobom, które mają utrudniony dostęp do psychoterapeuty. To wciąż niszowy zawód. Mieszkając w mniejszym mieście może być bardzo trudno znaleźć dobrze wykwalifikowanego psychoterapeutę. Terapia online to też ratunek dla emigrantów, którzy chcą skorzystać ze wsparcia w swoim ojczystym języku. Korzystają również osoby niepełnosprawne, dla których dotarcie do gabinetu może być utrudnione. Terapia online jest też dobrą opcją dla młodych mam: narodziny dziecka to moment, w którym wiele kobiet doświadcza trudności emocjonalnych a obecność niemowlęcia utrudnia wielogodzinne wyjścia i dojechanie do dobrego terapeuty.Kto nie może skorzystać z terapii online?

Dyskusyjna jest terapia online dla dzieci. O ile nastolatkowie dobrze odnajdują się w takiej formie kontaktu, dla małych dzieci może to być trudne lub niewystarczające. Wiele jednak zależy od etapu rozwoju dziecka i indywidualnych czynników, dlatego decyzję o terapii online dla dziecka każdorazowo podejmuje terapeuta wspólnie z rodzicem i dzieckiem. Terapia online nie jest też dobrym rozwiązaniem dla osób w kryzysie samobójczym. W przypadku osób chorujących psychiatrycznie każdorazowo taka decyzja jest podejmowana uwzględniając przebieg choroby.

Badania od dawna potwierdzały skuteczność psychoterapii online, brakowało jednak zaufania społeczeństwa. Jeżeli pandemia przyniosła nam coś dobrego to właśnie to: odczarowanie terapii online. Dzięki temu psychoterapia stała się bardziej dostępna.

Więcej o psychoterapii online znajdziesz na trzymsie.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »