Dom » Budownictwo

Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?

Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?
Zobacz więcej zdjęć »
Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych.

Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Skuteczne wyciszenie pomieszczeń oraz odizolowanie ich od hałasów dochodzących z zewnątrz, jak również tych przenoszonych przez(oraz pomiędzy) elementy konstrukcyjne budynku, ma ogromne znaczenie dla komfortu przebywających we wnętrzu osób. Ściany zewnętrzne i działowe w nowoczesnych obiektach powinny zatem cechować się podwyższonymi parametrami akustycznymi. Na dźwiękoszczelność przegród budowlanych wpływ mają trzy zasadnicze kwestie: wybrany materiał, dokładność wykonania oraz sposób połączenia ze sobą poszczególnych elementów murowych. Przykładem produktów, które znakomicie nadają się do wznoszenia „cichych” ścian są silikatowe bloczki o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Bloczki akustyczne Grupy SILIKATY produkowane są w pełnej masie, bez wewnętrznych drążeń, co skutecznie zapobiega pojawianiu się zjawisk rezonansowych.  Charakteryzują się one również dużą masą i gładką powierzchnią czołową.  Rola ciężaru elementów murowych w wyciszeniu ściany nie jest dla nikogo zaskoczeniem – masywną przegrodę trudniej wprawić w wibrację i drgania. Brak profilowań silikatowych bloczków okazuje się być jednak dla wielu inwestorów kwestią zagadkową. Wszystkie bloczki Grupy SILIKATY o podwyższonych właściwościach izolacyjności akustycznej posiadają gładkie powierzchnie, czyli pozbawione są profilowań. Taka geometria wymusza na ekipie budowlanej wypełnienie zarówno spoin poziomych, jak i pionowych, co w wymierny sposób przekłada się na szczelność przegrody. W konsekwencji zaś staje się gwarantem skutecznej bariery dla dźwięków i daje pewność, że w pomieszczeniach panować będzie przyjemna dla ucha cisza. Mówiąc krótko: brak profilowań to szczelniejsza, a zatem również cichsza ściana.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »