Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Dłonie to nasz wizerunek

Pisanie, dotykanie, chwytanie. Jak moglibyśmy wykonywać te wszystkie czynności, gdyby nie dłonie. Dzięki nim poznajemy kształty, jednak powinniśmy również o nie szczególnie dbać.

W Polsce u niektórych Panów starszego pokolenia można jeszcze spotkać zwyczaj „całowania rączek”. Od kilku pokoleń jest to oznaką wysokiej kultury Panów i szacunku do płci pięknej. Choć owego zwyczaju coraz rzadziej doświadczamy, nie zwalnia nas to od dbania o nasze dłonie. Ich wygląd świadczy o nas samych!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przy pierwszym spotkaniu staramy się zrobić jak najlepsze wrażenie na nowo poznanej osobie. Bardzo ważna jest mowa naszego ciała, która wysyła komunikaty niewerbalne do partnera. W skład tzw. body language wchodzi również wygląd zewnętrzny, ubiór, kolor naszych włosów, jak również sama fryzura, ewentualne tatuaże czy peercing. Wiele osób zwraca uwagę na paznokcie i dłonie. Zadbane są naszą wizytówką. Świadczą o tym, iż dbamy o siebie, nasze zdrowie, zależny nam sposobie postrzegania nas samych. Część mężczyzn uważa, iż zadbane dłonie są sexy, przy pierwszym kontakcie zwracają właśnie uwagę na to, czy są wypielęgnowane.

Nieodłącznym elementem zadbanych dłoni są paznokcie, tutaj bywa z nimi różnie. Często zadanie utrudniają nam różne schorzenia. Obgryzanie paznokci dotyczy najczęściej dzieci i młodzieży, ale problem dosięga także wiele dorosłych kobiet . Onychofagia (z greckiego: onycho – paznokieć, phagia – jeść) występuje w dwóch odmianach: łagodnej i niebezpiecznej. Pierwszy przypadek oznacza obgryzane paznokci i skórek sporadycznie, w skutek nagłego wzburzenia emocjonalnego, zaś w drugim mamy do czynienia z radzeniem sobie z nerwami, permamentne obgryzanie prowadzi do kaleczenia dłoni. Efektem są nieestetyczne, poranione dłonie, zaś pod paznokciami bakterie tworzą sobie siedliska. Osoby borykające się z tym problemem odczuwają zawstydzenie w kontaktach społecznych, wysyłają sygnał ich odczuwają niepokój, nagłą konieczność wyładowania skumulowanego wewnątrz siebie napięcia. Lekarze twierdzą, iż może to wynikać z niskiej samooceny, niemożnością radzenia sobie ze stresem, nadpobudliwości. Nie wszyscy wiedzą, że onychofagię leczy się farmakologicznie poprzez stosowanie leków antydepresyjnych, uczestnictwo w terapii behawioralnej czy poprzez twórczość. Kobiety cierpiące na te schorzenie zakładają tipsy, mając nadzieję, iż to pozwoli im na swobodny wzrost paznokci, jednak specjaliści twierdzą, że problem leży w naszej psychice i silnej woli.

Mniejszym problemem jest rozdwajanie się paznokci, łamanie czy pojawianie się tzw. białych chmurek. Przyczyną mogą być zaburzenia pokarmowe, brak podstawowych witamin, schorzenia narządów wewnętrznych, zakłócenia przemiany materii, warunki atmosferyczne – wilgoć, temperatura, okresy przejściowe między porami roku i w końcu rodzaj wykonywanej pracy. Pracując fizycznie w ogrodzie starajmy się używać rękawic, a także płynów do mycia naczyń z balsamem. Niestety wciąż większość Pań ignoruje te zalecenia. Ważne jest również to, co spożywamy. Nasze pożywienie powinno być bogate w białko, cynk, magnez, potas, wapń, żelazo czy witaminy z grup B2, B6 czy PP. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu odżywek. Wzmacniają, regenerują i odżywiają płytkę naszego paznokcia. Wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oferuje przeróżne zabiegi takie jak parafinowanie dłoni, peelingi, masaże, różne rodzaje manicure - biologiczny, klasyczny, francuski a nawet japoński.

www.sklepnantes.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Praktyczna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »