Dom » Budownictwo
Domek dla samorządów
Zobacz więcej zdjęć » |
Budynek liczy 26 mieszkań o powierzchni od 20 do 42 m.kw. Zamieszkają w nim między innymi dotychczasowi mieszkańcy drewnianej willi Otradno, która stanie się częścią Muzeum Józefa Piłsudskiego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Domy socjalne w technologii szkieletu drewnianego łamią stereotypy związane z tego typu budownictwem. Mieszkania nie są rzecz jasna luksusowe, ale posiadają wszelkie niezbędne wygody (łazienka z prysznicem i kuchnia), ogrzewane są prądem, co znacznie ułatwia rozliczenia. Gmina nie ma kłopotu z windykacją, bo cały układ zamyka się pomiędzy lokatorem a dostawcą energii. Koszty ogrzewania przy dzisiejszych cenach energii to około dwu złotych za metr kwadratowy miesięcznie. Takie ogrzewanie jest także czyste i nieszkodliwe dla samego budynku i jego otoczenia.
Sama technologia szkieletowa zmienia tradycyjne podejście do budownictwa. Gotowe ściany powstają w hali produkcyjnej, montowane są już na placu budowy. Prefabrykacja sprawia, że budynek przed zasiedleniem nie musi schnąć. Po zakończeniu prac wykończeniowych jest natychmiast gotowy do zamieszkania.
Domek z Ostrowa Wielkopolskiego to jeden z krajowych liderów w produkcji domów szkieletowych. Stawia zarówno domki jednorodzinne jak i całe osiedla w zabudowie szeregowej. Takie budowanie to nie jedyna działalność wielkopolskiej firmy. Od 1997 roku firma dostarcza i montuje swoje domy jednorodzinne do Niemiec. Gotowe elementy domów dostarcza dla partnerów w Szwajcarii, Austrii i Holandii, Francji, Anglii, Danii, Szwecji i na Cypr. Hala produkcyjna Domku o powierzchni ok. 3000m2 pozwala na wykonanie elementów domu wg indywidualnych zamówień odbiorców. Własny zespół projektowy wykonuje rysunki warsztatowe elementów.
Komentarze (0)