a

a

poprzedni następny

Dom » Budownictwo

Domy drewniane: nowy trend czy długoletnia tradycja?

Domy drewniane: nowy trend czy długoletnia tradycja?
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż prawdą jest, że domy drewniane były budowane już dużo wcześniej, to mimo wszystko w ostatnich latach widzieliśmy przykłady, nie tylko powrotu, ale również nasilenia się tego trendu. Jak dokładnie to wygląda teraz?
Domy z drewna: trend czy tradycja?

Drewno jako materiał budowlany jest używany od tysięcy lat. W XX wieku można było zauważyć przejście w kierunku cegły, betonu i stali, natomiast XXI wiek jest określany jako początek epoki drewna. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się drewno jako produkt budowlany. Coraz więcej osób wybiera drewno jako materiał na swój wymarzony dom. Dlaczego? Jednym z wielu powodów, dla których domy drewniane stały się niezwykle popularne jest fakt, że nie tylko pięknie się prezentują, ale niosą za sobą mnóstwo zalet zdrowotny, czy finansowych. Drewna jest mnóstwo i jest niedrogie, dzięki czemu ceny takich domów są bardzo rozsądne. To wszechstronny materiał konstrukcyjny, z którym łatwo jest pracować. Wpływa również pozytywnie na zdrowie, na przykład, działając kojąco na układ nerwowy. To prawda, że drewniane konstrukcje powstają już od wielu lat, ale tak naprawdę to dopiero zaczynamy dostrzegać ich niezwykle zalety. Można, zatem powiedzieć, że domy z drewna to zarówno nowy trend jak i długoletnia tradycja.Domy drewniane: dlaczego są tak popularne?

Na popularność domów drewnianych składają się ich niezwykłe cechy. Zainteresowania takimi konstrukcjami wciąż rośnie warto, zatem wiedzieć, co stoi za ich renomą. Co skłania ludzi do budowy domów z drewna? Oto niektóre z zalety drewnianych domów:

  1. Cena

Drewno jest tańsze niż inne materiały, dlatego najbardziej oczywistą korzyścią, która pojawia się podczas procesu budowy, jest spadek kosztów. Drewno jest materiałem tanim, ponieważ drzew jest mnóstwo i są one ogólnodostępnym surowcem. Co więcej, jest ono materiałem lekki oraz łatwym w obróbce, co skutkuje szybszym postępem w pracach konstrukcyjnych, a tym samym obniżeniem kosztów.

  1. Wytrzymałość

Drewno można przetransportować oraz przetwarzać łatwiej niż większość konkurencyjnych materiałów, nie martwiąc się przy tym, że nasza konstrukcja się rozpadnie. Z racji tego, że drewno jest materiałem naturalny jest niebywale wytrzymałe i trwałe – dom drewniany może przetrwać nawet do 200 lat.

  1. Ekologia

Nie ma na świcie żadnego innego materiału budowlanego, który można by było nazwać bardziej naturalnym. Każdy materiał wymaga produkcji, natomiast drewno wyrasta prosto z ziemi i, podobnie jak same drzewa, drewniane budynki przynoszą same korzyści. Drewno magazynuje dwutlenek węgiel zamiast go emitować. W konsekwencji budynek z drewna uwalnia mniej niebezpiecznych gazów do atmosfery. Co więcej, świetnie nadaje się do recyklingu i biodegradacji.

  1. Izolacja

Drewno jest znane ze swoich właściwości termoizolacyjnych. Utrzymuje optymalną temperaturę w pomieszczeniach za sprawą pęcherzyków powietrza w swojej strukturze komórkowej. Dzięki temu latem jest chłodno, a zimą ciepło. Jeśli jednak to nie wystarczy, to warto jest rozważyć zastosowanie wełny mineralnej w celu wzmocnienia zdolności izolacyjnych.

Budowanie domów z drewna nie jest żadną nowością. Jednak przy pomocy nowoczesnych technologii oraz posiadając różnorodne poradniki o domach drewnianych, drewno jako materiał budowlany staje się coraz bardziej popularne. Wzrasta również liczba firm, które specjalizują się w budowaniu domów z drewna. To wszystko sprawia, że domy drewniane stają się nowym trendem oraz długoletnią tradycją.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »