Dom » Ogrody

Drewno pełne słońca - deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego firmy DLH Poland

Drewno pełne słońca - deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego firmy DLH Poland
Zobacz więcej zdjęć »
Taras to wyjątkowe miejsce w naszym domu, które łączy sferę mieszkalną z elementami zewnętrznej przyrody. Ważne jest, aby jego styl nawiązywał do wystroju wnętrza, a jednocześnie harmonizował z naturą.

Najlepszym sposobem na realizację tego zadania jest zastosowanie jako dominującego materiału drewna w odpowiednio dobranym gatunku. Firma DLH Poland proponuje deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego, który za sprawą oryginalnego wyglądu stał się jednym z najmodniejszych gatunków drewna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Modrzew Syberyjski rośnie w trudnych warunkach klimatycznych na terenach północno-wschodniej Europy i północno-wschodniej Azji. Wskutek czynników atmosferycznych oddziałujących na tych obszarach, drzewo to wykazuje podwyższoną naturalną odporność, a pozyskiwane z niego drewno posiada unikalny wygląd. Modrzew Syberyjski wyróżnia się spośród tradycyjnych odmian europejskich barwą w ciepłej, słonecznej tonacji, gęstym usłojeniem oraz delikatnymi sękami. Tarasy z drewna tego gatunku mają intrygujący wygląd, a przy tym są niebywale trwałe.

Harmonia natury

Kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Świeże powietrze i otoczenie zieleni sprzyjają efektywnemu odpoczynkowi oraz wprawiają nas w dobry nastrój. Z myślą o tym, by móc często i bezproblemowo korzystać ze zbawiennego działania przyrody, powstały przydomowe tarasy. Służą nam przede wszystkim do spędzania wolnego czasu relaksu i wyciszeniu lub towarzyskich spotkań. Jego aranżacja powinna być spójna ze stylem budynku oraz konwencją wnętrza, a przy tym współgrać z otaczającą roślinnością. Najbardziej zalecanym materiałem do wykonania tarasu jest drewno, gdyż wyraźnie podkreśla naturalny charakter kompozycji, a przy tym subtelnie łączy się z nawierzchnią wnętrza domu, która najczęściej również jest drewniana. Deski tarasowe DLH Poland z Modrzewia Syberyjskiego mają unikalny wzór utworzony przez gęste usłojenie oraz subtelne sęki. Ze względu na delikatność deseni stanowi uniwersalne tło dla pozostałych elementów i dobrze komponuje się z różnorodnymi kolorami i strukturami ścian zewnętrznych. Deski z Modrzewia Syberyjskiego doskonale łączą się z meblami ogrodowymi zarówno z innych egzotycznych gatunków drewna, jak i z rattanu, czy wikliny. Surowce te prezentują się znacznie efektowniej niż sztuczne tworzywa, a ponadto odpowiednio zaimpregnowane wykazują wysoką trwałość. Dzięki tak dobranemu zestawieniu zachowamy spójność naturalnej aranżacji i sprawimy, że taras będzie przytulny i klimatyczny.

Azyl na wyciągnięcie ręki

Deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego charakteryzują się złocisto-miodową barwą o ciepłej tonacji, dzięki czemu taras zachowuje słoneczny wygląd nawet w pochmurne dni. Projektując tarasową aranżację pamiętajmy jak niezwykle istotną rolę odgrywają rośliny. Na tarasach przy domach jednorodzinnych, z których roztacza się widok na ogród, mogą pojawić się symbolicznie jako łącznik z otaczającą zielenią. Natomiast w przypadku tarasów mieszkań, czy apartamentów, które w pewnym stopniu zastępują nam ogród, warto zadbać o to, by roślin było więcej. Taras z Modrzewia Syberyjskiego ze względu na swój uniwersalny charakter otwiera nam szeroki wachlarz możliwości wybrania stylu. Możemy m.in. nawiązać do orientu dobierając meble z bambusa i gliniane donice z drzewkami bonsai. Drewniane dzwonki i tlące się kadzidełka efektownie dopełnią egzotyczną kompozycję i stworzą magiczną, kojącą aurę. Na tarasach w nowoczesnym budownictwie najlepiej sprawdzą się drewniane meble o prostej formie. Minimalistyczny charakter możemy podkreślić przez oszczędne dodatki, np. symetrycznie ustawione donice o geometrycznych kształtach, wypełnione roślinami. Bez względu na wybrany styl, warto wyposażyć taras w detale, które stworzą przyjazną atmosferę. Mogą to być np. poduszki, które podkreślą relaksacyjny charakter miejsca oraz zapewnią komfort naszym gościom. Dobrze jest zadbać też o nastrojowe oświetlenie w postaci lampionów, czy świeczek, które znacznie umilą czas spędzany wieczorami.

Niezmienne piękno na wiele lat

Modrzew Syberyjski poza atutami estetycznymi posiada również niebywałe właściwości fizyczne. Drewno to jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na procesy gnilne wskutek działania grzybów. Zgodnie z normą EN 350-2 posiada trzecią klasę wytrzymałości. Cechy te czynią drewno z Modrzewia Syberyjskiego idealnym materiałem do wykorzystywania na zewnątrz budynków. Ponadto jest ono łatwe w utrzymaniu i nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (3)

 • avatar
  motorniczy 2013-09-26 21:44:49

  Jeśli jesteś zainteresowany drewnem na taras wykonanym z najepszych zagranicznych rachunków polecam ofertę http://www.serwisdrzewny.pl/produkty/gatunki_egzotyczne.html. Firma w swojej ofercie posiada rownież deski podłogowe, elewacje i inne produkty. Znam ją, ponieważ również z polecenia korzystałem z oferty.

 • avatar
  dragon@ 2013-09-25 15:31:01

  Też slyszałem że drewno egzotyczne jest o wiele bardziej trwalsze niż rodzime, dlatego mam zamiar zastosować je na swoim tarasue. Mnie osobiście podobają się deski tarasowe bangkirai, obecnie szukam firmy która sprzedaje i montuje takie systemy tarasowe.

 • avatar
  ~Rychu 2012-11-26 11:55:02

  Ciekawe po ile za m2?
  Na allegro można kupić za 85 m2
  http://allegro.pl/promocja-modrzew-syberyjski-taras-140x24x4000-mm-i2805494221.html


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »