Dom » Budownictwo

Elegancja plus solidność = blacha dachówkowa King Plus

Elegancja plus solidność = blacha dachówkowa King Plus
Zobacz więcej zdjęć »
Budowa domu to wieloetapowy proces, którego nieodłącznym elementem jest położenie pokrycia dachowego. Dach jest bowiem zakończeniem głównych prac budowalnych i sprawia, że budynek przypomina już prawdziwy dom. Śmiało więc można powiedzieć, że stanowi on ukoronowanie całego projektu.

Na miano to z pewnością zasłużyła blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal, która daje gwarancję królewskiego poszycia.

Plus dla jakości

Dach to niezbędna część domu, która chroni cały budynek przed wilgocią, opadami, palącym słońcem, wiatrem czy stratami ciepła, a domownikom daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Właściwie wykonany z odpowiedniej jakości materiałów stanowi uwieńczenie całej budowli, dlatego tak ważne jest, by wykorzystane do jego budowy materiały sprostały sile czasu i szkodliwym działaniom czynników zewnętrznych. Linia King Plus firmy Blach Stal daje pewność właściwie dokonanego wyboru. To dachówka blaszana w postaci arkuszy o całkowitej szerokości 1190 mm oraz szerokości krycia 1100 mm. Stalowy rdzeń, dwustronnie powlekany w technologii COLI-COATING warstwą ocynku o grubości 275 g/m2, wykonany jest najwyższej jakości surowca pochodzącego z renomowanej, niemieckiej huty stali Thyssen Krupp Stell, której produktów firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Dodatkową ochronę zapewnia pokrycie rdzenia trzema powłokami zabezpieczającymi - w kolejności antykorozyjną, gruntującą oraz wierzchnią powłoką organiczną, wykonaną z utwardzonej żywicy poliestrowej. Grubość tej ostatniej uzależniona jest od rodzaju wykończenia blachy, w przypadku wersji błyszczącej (standard) wynosi ona od 25 mikronów, natomiast w wersji mat od 35 mikronów. Zastosowanie tego typu technologii i rodzaju powłok zdecydowanie podnosi żywotność dachówki blaszanej King Plus, zmniejszając ryzyku powstawania mikro-ubytków, będących najczęstszą przyczyną pojawiania się korozji. Dach jest więc doskonale zabezpieczony przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych, jak śnieg, mróz, obfite deszcze czy promieniowanie słoneczne. Doskonałe właściwości w połączeniu z łatwym montażem pokryć typu lekkiego oraz zmniejszeniem kosztów związanych z budowaniem wzmocnionej więźby dachowej sprawiają, że blach dachówkowa King Plus firmy Blach Stal to z pewnością plus dla domowego budżetu.

Plus dla designu

Bez wątpienia funkcjonalność i wytrzymałość dachu jest sprawą priorytetową. Jednak zaraz po tym drugą równie istotną kwestią jest jego estetyka. Oczywiście nie w każdym przypadku będzie miało to takie samo znaczenie - w budynkach o prostej bryle z płaskim dachem, pokrycia praktycznie nie widać, jednak w przypadku dachów stromych, wielospadowych element ten dominuje nad budynkiem, nadając mu określony charakter i styl. Blacha dachówkowa King Plus firmy Blach Stal to uniwersalne rozwiązanie pasujące niemal do każdej stylizacji. Arkusze blachy o grubości 0,5-0,55 mm i długości modułu 350 mm doskonale imitują tradycyjne dachówki. Klasyczna, delikatna forma przetłoczenia o wysokości profilu 18 mm nadaje lekkości krytemu budynkowi. Dzięki bogatej kolorystyce, bo aż 20 różnych propozycji z palety RAL, zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej można dopasować pokrycie odpowiednie do aranżacji całego domu, jak i jego otoczenia - klasycznej dworkowej wilii, czy też nowoczesnego budownictwa. Dach będzie więc współgrał z projektem całego domu, pozostając dyskretnie głównym elementem projektu. Najczęściej wybieranym przez klientów kolorem jest ciemna zieleń w wersji błyszczącej oraz matowy grafit.

Pokrycie dachowe stanowi zewnętrzną warstwę dachu, która jest jedynym z najbardziej eksponowanych fragmentów domów. Z tego też względu musi prezentować się dostojnie, a przy tym chronić cały budynek. Dachówka blaszana King Plus firmy Blach Stal wykona te zadania na piątkę z plusem.

Dachówka blaszana King Plus firmy Blach Stal:
Szerokość całkowita: 1190 mm
Szerokość krycia: 1100 mm
Max zalecana długość arkusza: 6100mm
Grubość blachy: 0,5-0,55 mm
Wysokość profilu: 18 mm

Firma Blach Stal, jeden z największych producentów blach dachowych w Polsce, została założona w 1994r. W trakcie 16-tu lat dynamicznego rozwoju stała się jednym z liderów w produkcji kompleksowych pokryć dachowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 150 wyspecjalizowanych pracowników w zakładzie produkcyjnym w Bochni oraz w administracji i serwisie informatycznym w Rabce, a także w 42 oddziałach sprzedaży na teranie Polski i 7 na terenie Słowacji. Blach Stal współpracuje z największymi światowymi koncernami, zajmującymi się produkcją wysokogatunkowej stali: Thyssen Krupp, ArcelorMital, USSteel. Firma dysponuje również specjalistyczną flotą transportową, liczącą ponad 25 samochodów, przeznaczonych do przewozu pokryć dachowych.

Blach Stal Sp. z o.o.
ul. Podhalańska 91
34-700 Rabka-Zdrój
www.blachstal.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »