Technologie » Komputery

Farnell element14 zaprezentuje najnowsze możliwości platformy Xplained Pro marki Atmel®

Farnell element14 jest organizatorem specjalnego webinarium poświęconego najnowszej platformie sprzętowej Xplained Pro marki Atmel®. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będą specjaliści z całego świata, odbędzie się już 12 września.

Najnowsza platforma sprzętowa Xplained Pro, której producentem jest firma Atmel® została przygotowana z myślą o mikrokontrolerach i ich szerokiemu zastosowaniu. Jej wysoka funkcjonalność ma sprawić, że programiści i konstruktorzy nie będą już zmuszeni wybierać spośród setek dostępnych na rynku urządzeń, a ich zróżnicowane parametry ma zastąpić jedna platforma, która zapewni szerokie zastosowanie.


Pierwotna wersja modułu Xplained Pro składa się z pięciu płytek uruchomieniowych (SAM D20 Xplained Pro, SAM4N Xplained Pro, SAM4S Xplained Pro, SAM4L Xplained Pro oraz ATmega256RFR2 Xplained Pro) i obejmuje zestaw płytek rozszerzeniowych: I/O1 Xplained Pro z czujnikiem oświetlenia, czujnikiem temperatury i gniazdem na kartę pamięci; OLED1 Xplained Pro z wyświetlaczem OLED, przyciskami i diodami LED; SLCD1 Xplained Pro z wyświetlaczem LCD; PROTO1 Xplained Pro.

Rozwiązanie proponowane przez firmę Atmel jest dedykowane programistom i konstruktorom. Dzięki tej stosunkowo taniej i łatwej w obsłudze platformie, proces przejścia od oceny przygotowywanego produktu do jego prototypowania i  rozbudowy ulegnie znacznemu skróceniu.
Celem zbliżającego się webinarium jest nie tylko pokazanie uczestnikom jak wykorzystywać mikrokontrolery realizując codzienne zadania i projekty. Wydarzenie to jest też doskonałą okazją aby spotkać specjalistów z całego świata, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat najnowszych technologii i produktów dostępnych na rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

element14
http://www.element14.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »