Społeczeństwo » Społeczeństwo

Finał WOŚP - 11 stycznia 2009 roku zagramy po raz XVII!

Finał WOŚP - 11 stycznia 2009 roku zagramy po raz XVII!
Zobacz więcej zdjęć »
11 stycznia 2009 roku po raz XVII w całej Polsce i na całym świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznego Finału jest WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI.

Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachową opiekę medyczną. Największą bolączką jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego.


Jest jednak pewien problem, który przewijał się we wszystkich rozmowach, a który dotyczy bardzo późnego zdiagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie. Zwrócono nam uwagę, że wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu! Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy.

Rozpoczęliśmy już konsultacje z grupą lekarzy-ekspertów, z którymi wstępnie ustalamy, jaki sprzęt będziemy chcieli kupić i do których dokładnie ośrodków w Polsce powinien on trafić. Ale to nie jedyny cel styczniowej zbiórki. Chcemy, aby kolejny, XVII Finał stał się ogromną kampanią społeczną, która oświadomi rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi.

Chcielibyśmy także, po raz drugi w naszej historii - o ile oczywiście pozwolą na to zebrane w czasie Finału środki finansowe - wspomóc wszystkie hospicja dziecięce w Polsce. Już raz przeznaczyliśmy na ten cel pieniądze, za które kupiliśmy bardzo potrzebne samochody i sprzęt, który bezpośrednio wspomagał opiekę nad chorym dzieckiem. Podobne potrzeby widzimy również dzisiaj.

W Polsce na dzień dzisiejszy funkcjonuje wiele fundacji i innych organizacji pozarządowych, które w sposób znaczący przyczyniają się do poprawy losu chorych onkologicznie dzieci. Jednak nikt jeszcze nie podjął sie realizacji programu, który ma na celu stworzenie ogólnopolskiej sieci ośrodków profilaktycznych dla tych dzieci. My chcemy to zrobić.

• Do tej pory zarejestrowało się ponad 100 sztabów (do końca rejestracji pozostał jeszcze miesiąc).
• Przygotowaliśmy 120 000 ankiet dla wolontariuszy
• Uruchomiliśmy finałową stronę internetową http://www.wosp.org.pl/17final/

Finał w zeszłym roku (XVI) zakończył się następującymi wynikami:
• W zeszłym roku zebraliśmy 32 147 538,63 pln
• Zarejestrowało się ponad 1300 sztabów
• Wysłaliśmy 120 000 ankiet dla wolontariuszyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »