Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Finicotin – pierwszy sposób na życie bez nikotyny

Finicotin – pierwszy sposób na życie bez nikotyny
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Polski Lek wprowadziła na rynek pierwszą gumę do żucia bez nikotyny wspomagającą walkę z paleniem – FINICOTIN. Jest to zestaw odpowiednio dobranych składników opracowany tak, aby pomóc osobom zdecydowanym wyjść z nałogu palenia.

O szkodliwości palenia tytoniu dla zdrowia nie trzeba przypominać. Każdy palacz wie, że wypalony papieros skraca nam życie. Jest faktem, że palenie papierosów to jedna z podstawowych przyczyn wywołujących poważne choroby serca, nadciśnienie tętnicze i udar mózgu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Substancje rakotwórcze zawarte w dymie papierosowym są przyczyną wielu złośliwych nowotworów, szczególnie płuc oraz główną przyczyną zachorowania i zgonu z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Z myślą o osobach palących został opracowany preparat FINICOTIN.  FINICOTIN jest to pierwsza beznikotynowa guma do żucia zalecana osobom zdecydowanym na wyjście z nałogu palenia, a w szczególności tym, które mają problem  z odstawieniem papierosów. Preparat skutecznie pomaga w zerwaniu z nałogiem,  a ze względu na brak nikotyny jest szczególnie rekomendowany dla osób, u których nie skutkowały produkty zawierające nikotynę. Jak wykazały badania przeprowadzone przez niezależny Instytut Badawczy GFK Polonia, skuteczność gumy FINICOTIN została potwierdzona przez korzystających z niej palaczy: aż 82 % potwierdziło, że produkt zmniejsza chęć sięgnięcia po papierosa.

Guma FINICOTIN składa się z dwóch warstw, które zawierają substancje aktywne działające dwukierunkowo. Pierwsza z nich zawiera ekstrakt z korzenia kudzu, który oddziałuje na receptory odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności z palenia,  i w ten sposób obniża chęć sięgnięcia po kolejnego papierosa. Korzeń kudzu działa  w sposób długofalowy, wpływając korzystnie na prace układu nerwowego, a jednocześnie pomagając w procesie odtruwania organizmu. Druga warstwa gumy FINICOTIN zawiera ekstrakt z rooibos, który redukuje objawy zespołu odstawienia nikotyny. Czerwonokrzew w sposób aktywny łagodzi takie objawy, jak rozdrażnienie, niepokój, brak koncentracji, utrzymując dobre samopoczucie oraz kondycje psycho-fizyczną.

Istotnym argumentem przemawiającym nie tylko za skutecznością, ale również  za bezpieczeństwem stosowania beznikotynowej gumy FINICOTIN, są badania angielskich naukowców z Medical Research Council z Queen Mary University of London, które wykazały, że nikotyna dostarczana w formie doustnej (żucie tytoniu, gumy z dodatkiem nikotyny) wpływa na aktywację rakotwórczych zdolności komórek, co prowadzi do powstania i rozwoju nowotworu jamy ustnej, który jest szóstym najczęściej występującym na świecie oraz jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »