Technologie » Komputery

Firma Action partnerem konferencji Open Source Day 2010

Firma Action partnerem konferencji Open Source Day 2010
Zobacz więcej zdjęć »
12 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się konferencja Open Source Day 2010. Jednym z partnerów wydarzenia jest firma ACTION S.A. – producent serwerów Actina Solar. Open Source Day 2010 jest największą w Polsce konferencją poświęconą wolnemu oprogramowaniu.

Idea open source sprowadza się do tworzenia oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym – umożliwiając modyfikowanie i udoskonalanie jego funkcjonalności oraz swobodne rozpowszechnianie ulepszeń.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rzesza zwolenników oprogramowania open source stale się zwiększa, co znajduje swoje odzwierciedlenie w rosnących wynikach sprzedaży rozwiązań tego typu. Wśród jego głównych zalet wymienia się przede wszystkim wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz konkurencyjną cenę. Konferencja Open Source Day 2010 to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Firma ACTION – producent serwerów Actina Solar – jest jednym z partnerów konferencji. Na zorganizowanym wraz z AMD Polska stoisku, ACTION zaprezentuje swoje najnowsze serwery wykorzystujące 12-rdzeniowe procesory marki AMD Opteron™.

Każdego dnia, zwykle nieświadomie, korzystamy z systemów bazujących na formule open source. Wystarczy wspomnieć, że wiele urządzeń mobilnych funkcjonuje w oparciu np. o system operacyjny Linux – powiedział Stanisław Rejowski, Dyrektor Działu Produkcji Serwerów w firmie ACTION S.A. - W rozwiązaniach marki Actina Solar również wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania programistyczne z obszaru open source, dlatego wsparcie idei Open Source Day 2010 było dla nas decyzją oczywistą - dodał.

Organizatorami konferencji są: B2B Sp. z o.o., Linux Polska Sp. z.o.o. oraz firma VDEL – dystrybutor rozwiązań open source. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie http://www.opensourceday.pl

O firmie ACTION S.A.:

 ACTION S.A. jest jednym z największych dystrybutorów oraz producentów sprzętu komputerowego w Polsce. Spółka - założona w 1991 roku - jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 r. oraz jest członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Przez dziennik „Parkiet” uznana za jednego z najlepszych debiutantów giełdowych w 2006 roku, do dziś jest jedną z dynamiczniej rozwijających się i cieszących się zaufaniem inwestorów spółek z branży IT notowanych na GPW.

ACTION S.A. sprzedaje produkty największych dostawców na świecie (w ofercie ACTION znajdują się produkty 250 producentów). Jest również producentem i dostawcą produktów pod własnymi markami: Actina i ActiveJet. Klientami ACTION S.A. są sprzedawcy detaliczni oraz odbiorcy korporacyjni. Spółka posiada od lat wiodącą pozycję w dziedzinie dostaw do przetargów w sektorze publicznym.

O serwerach Actina Solar:

W 2006 roku firma ACTION S.A. uruchomiła linię produkcji serwerów Actina Solar.

W ofercie serwerów Actina Solar znajdują się zarówno rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych. Actina Solar posiada na swym koncie prestiżowe wdrożenia klastrów obliczeniowych w instytucjach naukowych (między innymi wdrożenie klastra Galera w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej – TASK).

W ramach każdej z linii serwerów oferowana jest pełna elastyczność w doborze konfiguracji. Do dyspozycji Klientów oddany został konfigurator on-line. Serwery Actina Solar są objęte 3-letnią gwarancją oraz serwisem on-site.

Więcej informacji o marce Actina Solar na: www.actina.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »