Firma » Biznes

FM Logistic przejmuje AEXXDIS

W lipcu br. firma AEXXIDIS, ekspert w dziedzinie usług logistycznych dla farmacji, została włączona w struktury FM Logistic. Powstała w wyniku fuzji organizacja, to dla FM Logistic wyjątkowa szansa na pozyskanie wyspecjalizowanych klientów rynku farmaceutycznego, nie tylko we Francji.

Rozwijający się rynek i rosnący na całym świecie popyt na innowacyjne usługi, wymagają od operatorów dostosowywania obecnego modelu biznesowego do potrzeb przemysłu farmaceutycznego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat operatorzy nie tylko będą odpowiedzialni za magazynowanie i transport produktów tego typu, ale także za wsparcie procesu produkcji i ich dostarczanie w odpowiedniej formie na rynek. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku klientów z innych sektorów, np.: FMCG, czy motoryzacja.

Wsparcie profesjonalnego operatora logistycznego powoli staje się niezbędne, także ze względu na fakt rosnących wymagań klientów firm farmaceutycznych. Trzeba pamiętać, że rynkowe zapotrzebowanie na leki wzrasta również ze względu na starzenie się społeczeństw, zwiększenie dostępności usług medycznych w krajach rozwijających się, wzrost znaczenia profilaktyki zdrowotnej i pojawianie się nowych jednostek chorobowych.

Jakie korzyści przynosi firmom współpraca ze specjalistą z zakresu łańcucha dostaw? Obniżenie i optymalizację kosztów logistyki, przekształcenie kosztów stałych w koszty zmienne i możliwość skorzystania z wieloletniego know-how.

FM Logistic, jako międzynarodowy operator logistyczny, oferuje kompleksowe usługi magazynowania, dystrybucji i transportu, jak również wysoce wyspecjalizowane usługi co-packingu i co-manufaturingu. Od ponad 40 lat wspiera swoich klientów w optymalizacji łańcuchów dostaw. Dzisiaj FM Logistic to 12 000 pracowników, ponad 2 000 000 metrów kwadratowych profesjonalnych powierzchni magazynowych, 200 linii co-packingowych i co-manufaturingowych. Obroty FM Logistic wynoszą 639.000.000 euro. Z czego 58,70% obrotu pochodzi z usług magazynowania, 24,9% z transportu, a 14,2% przynoszą co-packing i co-manufacturing. Pozostałe 2,2% stanowią obroty z odpraw celnych i zarządzania łańcuchem dostaw. Klientami FM Logistic są najwięksi producenci żywności, kosmetyków, hi-tech i wiodące sieci handlowe.

- W wyniku wzajemnego rozpoznania możliwości obydwu firm: know-how, wiedzy i umiejętności podjęliśmy decyzję o połączeniu naszych potencjałów, by móc zaoferować klientom nowe rozwiązania w dziedzinie międzynarodowych usług dla sektora farmaceutycznego. Najważniejszym kryterium decydującym o fuzji były wyznawane przez nasze organizacje wspólne wartości i zasady etyki. Nowo powstała oferta FM Logistic i AEXXIDIS, to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku w sektorze ochrony zdrowia - mówi - Andrzej Pawlak, Dyrektor ds. Handlowych FM Logistic w Polsce.

AEXXIDIS jest ekspertem w dystrybucji produktów leczniczych i farmaceutycznych (leki, sprzęt, wyposażenie medyczne, produkty biotechnologiczne, sprzęt diagnostyczny, szczepionki, produkty weterynaryjne, higieniczne i kosmetyczne) pracującym dla laboratoriów i firm specjalizujących się w sektorze ochrony zdrowia. AEXXDIS to szybko rozwijająca się firma, która rozpoczęła swoją działalność w sektorze farmaceutycznym logistyki zaledwie 5 lat temu.

Zakres usług AEXXDIS obejmuje: magazynowanie produktów farmaceutycznych na powierzchni 120.000 metrów kwadratowych w temperaturze kontrolowanej 2 ° C do 8 ° C, 15° C do 25 ° C i do -80 ° C; zarządzanie kryzysowe oraz zarządzanie flotą pojazdów i pracą kierowców. AEXXIDIS obsługuje dostawy bezpośrednio do palcówek szpitalnych, a także realizuje dostawy do domu pacjenta.

Wspólna oferta: FM Logistic i AEXXDIS pozwoli na oferowanie usług logistycznych idealnie dopasowanych do oczekiwań przemysłu farmaceutycznego, w tym także jego wszystkich uczestników: szpitali, służby zdrowia i pacjentów w domu, a wszystko na poziomie europejskim. Usługi będą realizowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w 60 bezpiecznych miejscach dystrybucji, w 14 krajach. Tym samym FM Logistic weźmie aktywny udział w rozwoju sektora ochrony zdrowia, a zaproponowane klientom rozwiązania pozwolą na optymalizację kosztów logistyki branży medycznej.

Firmy zapowiadają w pierwszej kolejności integrację wiedzy i doświadczenia zespołów.

- Chcemy na arenie międzynarodowej tworzyć nową jakość w sektorze ochrony zdrowia. Ponadto, w celu spełniania rosnących wymagań rynku, chcemy stworzyć niepowtarzalną ofertę i zaproponować klientom wiele usług o wysokiej wartości dodanej - dodaje Andrzej Pawlak, Dyrektor ds. Handlowych FM Logistic w Polsce.

Wartość sektora farmaceutycznego oszacowano w 2009 roku na 676 miliardów euro, a prognozy zakładają wzrost jego wartości w ciągu najbliższych trzech lat o 4 do 6%. Największym rynkiem farmaceutycznym na świecie są aktualnie Stany Zjednoczone (162 miliardów euro = 39% rynku), a następnie Europa (125 miliardów euro = 31% udziału w rynku). We Francji rynek farmaceutyczny należy do największych w Europie (23,4 miliarda euro), a na drugim miejscu wśród Państw europejskich znajdują się Niemcy (22,4 miliarda euro).

Wysoko wyspecjalizowane usługi dla sektora farmaceutycznego zostały wdrożone do oferty FM Logistic w Polsce już w listopadzie 2008r.

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. Trzy główne domeny jej działalności to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak: co-manufacturing i co-packing. Firma zatrudnia w Polsce ok. 3 000 osób, a w całej Europie ok.12 000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i w sumie 1200 pojazdów. To przykład firmy efektywnie zarządzanej i otwartej na potrzeby klientów. Konsekwentnie budująca swoją obecność w czołowych branżach, z których wywodzą się główni klienci: sieci handlowe, czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Primoloko/Black&WhitePR
http://blackandwhitepr.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »