Dom » Wnętrza

Gdy mieszkanie jest niewygodne

Gdy mieszkanie jest niewygodne
Zobacz więcej zdjęć »
Bywają sytuacje, w których duże mieszkanie, trzy-, czteropokojowe sprawia wrażenie ciasnoty i jest niepraktyczne. Wiele zależy od właściwego doboru mebli do pomieszczeń.

Jeśli mamy już mieszkanie lub dom i nie możemy nic zmieniać w jego budowie, a ciągle jest niewygodne, czas pomyśleć o kompleksowej wymianie mebli.

Meble w domu budują jego kształt i wspólnie z dekoracjami tworzą atmosferę. Musimy się w nim czuć swobodnie i komfortowo, inaczej nasza frustracja przełoży się na wszystkie aspekty życia. Należy zacząć od początku, czyli od wejścia. Należy dokładnie przeanalizować, czy mamy dość miejsca na swobodną zmianę garderoby i butów, a nasze kurtki, płaszcze i parasole nie leżą w bezładzie. Zbyt wielka szafa z drzwiami skrzydłowymi może blokować dostęp do drzwi wejściowych. Czasem lepiej jest zastosować drzwi przesuwne. Po wejściu do mieszkania musimy poczuć się swobodnie. Przedpokój nie może być nadmiernie umeblowany, gdyż będzie nas przytłaczał. Delikatne meble wolnostojące, z miejscem na klucze i telefon w zupełności wystarczą. Przejdźmy się kilka razy po pokojach w różnych konfiguracjach i zwróćmy uwagę, czy nie obijamy się o rogi wystających regałów i komód. Meblościanki być może stwarzają iluzję przytulności, ale w gruncie rzeczy, w połączeniu z wzorzystym dywanem przytłaczają. Swoboda i przestrzeń pozwala na dogłębny relaks we własnym domu.

Meble do sypialni muszą być stonowane kolorystycznie i elastyczne pod względem wyposażenia. Ubrań stale przybywa, a okresowe zmiany pór roku sprawiają, że część naszej garderoby używana jest przez kilka miesięcy w roku. Nie możemy za każdym razem się przez nią przekopywać, by dotrzeć do odpowiedniego sweterka czy koszuli. W sypialni można ustawić tanie meble, które własnoręcznie skręcimy i postawimy.

Co innego w salonie. Tutaj tanie meble muszą przede wszystkim być eleganckie i dekoracyjne. Ale dekoracyjność nie polega na jarmarczności tylko na efekcie, jaki tworzą. Swobodny komplet wypoczynkowy to miejsce, w którym ugościmy starego znajomego, spędzimy czas przy kawie z rodziną a nawet przeczytamy ciekawą lekturę.

Jeśli dotychczasowe mieszkanie jest niefunkcjonalne, nie szukajmy nowego, tylko najpierw przeanalizujmy, czy nie jest źle zagospodarowane. Czasem inny kolor na ścianach, zmiana światła i wyrzucenie części mebli (Wraz z zawartością - człowiek zbyt wiele gromadzi w ciągu swojego życia) spowoduje cudowną przemianę w nowoczesne mieszkanie modnych domowników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »