Kultura » Kultura
Getin Bank mecenasem sztuki „Mistrz i Małgorzata”
Akcja sztuki „Mistrz i Małgorzata", objętej mecenatem Getin Banku, którą już niedługo będzie można obejrzeć na deskach lubelskiego teatru, rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku w Moskwie. To właśnie wątek moskiewski powieści będzie kluczowy dla inscenizacji. Woland wraz ze swoją świtą opanuje przestrzeń teatru, zmieniając dotychczas obowiązujące reguły i zasady. Takie odwrócenie porządku dostarczy widzom zupełnie nowych wrażeń, zaś inspirowana wesołym miasteczkiem scenografia przygotowana przez Justynę Elminowską wprowadzi ich w niezwykłą atmosferę świata Bułhakowa. W rewolucyjnej adaptacji powieści wystąpi ponad trzydziestu aktorów, dla których uszyto ponad sto kostiumów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- „Mistrza i Małgorzatę" - jak każdą wielką powieść - trudno w teatrze zrealizować jeden do jednego. Dlatego w swojej adaptacji Bułhakowa wychodzę od pomysłu Variétés, takiego teatru niezbyt wysokich lotów, do którego przybywa Woland po to, by zobaczyć ludzkość w masie, a tym samym sprawdzić, czy człowiek na przestrzeni dziejów w jakikolwiek sposób się zmienia. Ten pomysł wyjścia od takiego „teatru w teatrze" jest swego rodzaju pułapką na widza. Spektakl zaczynamy bowiem od feerii barw i dźwięków, magii i iluzji, teatru atrakcyjnego i łatwego w odbiorze po to, by postawić pytanie, czy właśnie takiego teatru potrzebujemy - mówi reżyser Artur Tyszkiewicz.
Premiera sztuki „Mistrz i Małgorzata" odbędzie się 27 czerwca o godz. 19:00 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Kolejne spektakle będzie można obejrzeć 28-29 czerwca oraz 2-6 lipca 2014 r. Jest to kolejna inicjatywa, w którą zaangażował się Getin Bank w ramach szerszego projektu wspierania utalentowanych, młodych ludzi wprowadzających w życie swoje, często niestandardowe, ale przez to ciekawe i innowacyjne realizacje. Bank objął mecenatem również nowatorski projekt Teatru Śląskiego - „KatoDebiut", którego celem jest stworzenie młodym artystom przestrzeni do pracy twórczej pod okiem doświadczonych mentorów. Efektem działań tegorocznej grupy debiutantów była sztuka „Elling" Axla Hellsteniusa w reżyserii Michała Wawrzeckiego.
Komentarze (0)