Technologie » AGD - RTV

Gotuj z głową!

Gotuj z głową!
Zobacz więcej zdjęć »
Masz dosyć ciągłego przywierania potraw do dna podczas gotowania? Zmień sprzęt! Dobre i ładne garnki to podstawa udanego gotowania!

Garnki służą nam do codziennej pracy. Często sięgamy po nie kilka razy w ciągu dnia, aby przygotować posiłki i z tego właśnie powodu powinny być solidne. Na rynku możemy znaleźć bardzo szeroką gamę garnków, jakie więc wybrać?

Właściwie do lamusa odeszły już garnki aluminiowe, do których – powodu cienkich ścianek – potrawy bardzo łatwo przylegały. Na rynku obserwujemy szeroki wybór garnków emaliowanych czy wykonanych ze szkła żaroodpornego – są one bardzo higieniczne, ale niestety mniej trwałe – łatwo się obijają i dlatego nietrudno je uszkodzić. Najczęściej spotkać możemy garnki wykonane ze stali 18/0 lub 18/10 – pierwsze z nich wytwarzane są ze stali chromowej, drugie zaś zawierają w sobie domieszkę niklu – dzięki temu są bardziej odporne na pękanie i nie ulegają odbarwieniom. Właśnie z tego typu stali zostały wytworzone garnki z kolekcji Glamour firmy Altom.

Wysoki połysk, nowoczesny kształt oraz praktyczne rozwiązania sprawiają, że gotowanie przestaje kojarzyć się z ciężką pracą, a zaczyna z mile spędzonym czasem w kuchni. Pokrywa wykonana została z hartowanego szkła, dzięki czemu jest odporna na zarysowania oraz nie pęka w trakcie gotowania. Specjalne ujście dla pary redukuje ciśnienie i zmniejsza możliwość wykipienia potrawy, a wygodna krawędź umożliwia łatwe przelewanie oraz zapobiega kapaniu czy rozlewaniu potraw. Akutermiczne dno z 4mm warstwą aluminium usprawnia proces gotowania, szybko się nagrzewa, długo utrzymuje ciepło i przystosowane jest do różnych źródeł ciepła  (kuchenka indukcyjna, elektryczna, gazowa, ceramiczna, piekarnik). Dodatkowo garnki Altom z kolekcji Glamour są odporne na korozję, należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji - nawet najwyższej jakości naczynie zardzewieje, jeśli nie będziemy o nie dbać i na przykład pozostawiać je mokre po zmywaniu, zamiast wycierać do sucha. Stal 18/10 jest nieczuła na zarysowania, umożliwiając stosowanie metalowych narzędzi kuchennych. Łatwość w utrzymaniu czystości sprawia, że garnki Glamour pozwalają oszczędzać nie tylko energię i pieniądze, ale także czas, a wysoki połysk i ekskluzywny wygląd kolekcji to synonim blasku, szyku i elegancji w każdym nowoczesnym domu. Bądź Glamour  w swojej kuchni!

Więcej na www.altom.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »