Firma » Biura

Handlowiec IT poszukiwany na południu Polski

Cykliczne badania Antal Global Snapshot pokazują, że zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie. Kogo poszukują firmy IT & Telcom z południa Polski?

Szefowie działów handlowych firm IT & Telecom z południa Polski coraz chętniej zatrudniają pracowników łączących kompetencje techniczne ze sprzedażowymi.

„Idealny handlowiec to osoba wywodząca się z wdrożeń, były konsultant handlowy czy pre-sales, który z czasem stał się salesem. Średnie podstawowe wynagrodzenie handlowca IT na południu oscyluje pomiędzy 5 000 a 10 000 PLN brutto miesięcznie.” – zauważa Anna Podolska, konsultantka Antal IT & Telecom.

Wszystko zależy od doświadczenia, wiedzy oraz wnoszonej wartości dodanej (unikatowe szkolenia, własny portfel klientów, wiedza techniczna). Najbardziej pożądanymi specjalistami są osoby z 3-letnim doświadczeniem w sprzedaży, z dużą znajomością konkurencyjnych rozwiązań branżowych i oczywiście mające na koncie sukcesy sprzedażowe. Drugim często poszukiwanym profilem są kandydaci typu junior, osoby podążające dotychczas techniczną ścieżką w IT, a posiadające predyspozycje sprzedażowe.

Wśród pracodawców z południa Polski najczęściej pojawiają się zapytania o specjalistów z obszarów:

·         infrastruktury IT – specjaliści serwerowi, storage (backup i archiwizacja), technologii  sieciowych (LAN, SAN, WAN),

·         aplikacji typu contact center i unified communications oraz rozwiązań IP,

·         usług telekomunikacyjnych, data center oraz cloud computing,

·         aplikacji biznesowych – ERP, CRM, MES, WMS.

 

Wynagrodzenia w dziale sprzedaży IT kształtują się następująco:

ŚREDNIE WYNAGRODZENIE PODSTAWOWE (Miesięczne, brutto, w PLN)

 

Integrator

Vendor

Dystrybutor

Junior Account Manager

2000-3000

2000-3500

2500-3500

Account Manager

5000-8000

5000-8000

7000-10000

Pre Sales

5000-10000

5000-10000

5000-8000

Sales Director

8000-12000

8000-15000

8000-12000

 

Źródło: Antal International, zespół, opracowanie własne na podstawie projektów rekrutacyjnych w roku 2012

 

Potrzeby rynku rosną, a pracodawcy wciąż poszukują handlowców. Dlatego warto założyć profesjonalne profile na portalach społecznościowych, a kiedy już je posiadamy, regularnie portal odwiedzać, czytać posty i wiadomości.

„Warto też nawiązać kontakt z rekruterem specjalizującym się w projektach w branży IT. Nie tylko zaprosi on do ciekawego projektu rekrutacyjnego, ale zadba o to, aby poświęcony czas nie był stracony. Upewni się, że firma, z którą współpracuje oferuje dobrą atmosferę, narzędzia oraz szansę dalszego rozwoju, zadba o dostęp do szkoleń, ustali atrakcyjne i realne budżety oraz dodatki, dopilnuje formalności.” – informuje Anna Podolska, konsultantka Antal IT & Telecom.

Rekruter dobrze zna pracodawcę, którego reprezentuje, wie jakiego kandydata on dokładnie szuka i na co zwraca uwagę. Bazując na tej wiedzy pomoże się przygotować do spotkania rekrutacyjnego. Dodatkowo kandydat otrzymuje gwarancję, że pracodawca wnikliwie przeanalizuje jego profil zawodowy, polecony przez rekrutera.

 

Antal International

Antal International jest międzynarodową firmą executive recruitment posiadającą 107 oddziałów w 33 państwach w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach. Firma powstała w 1993 roku, a obecnie zatrudnia ponad 550 konsultantów. Więcej informacji na www.antal.com.

 

 

 

O Antal International w Polsce

 

Polski oddział rozpoczął działalność w 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie liczą kilkudziesięciu konsultantów. Antal International jako jedna z pierwszych firm rekrutacyjnych wprowadził podział zespołów na specjalizacje, dzięki czemu konsultanci specjalizują się w wąskich branżach i sektorach, co czyni ich ekspertami w swoich dziedzinach. To pozwala na lepsze zrozumienie branży i, co za tym idzie, wymagań kandydatów i potrzeb pracodawców. Więcej informacji na www.antal.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »