Zdrowie » Uroda
Herbal trend w SPA, czyli zabiegi na bazie ziół
W ten sposób powstają resorty, których wyróżnikiem są wyjątkowe składniki mineralne, wody termalne czy lecznicze lub zdrowotne błota. Zupełnie nowym trendem jest natomiast kategoria herbal SPA, bazująca na dobroczynnych właściwościach ziół. Przykładem miejsca, w którym zioła wykorzystywane są podczas zabiegów w gabinetach SPA, ale nie tylko, jest Zamek Topacz pod Wrocławiem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Herbal trend to zupełnie nowy kierunek wykorzystywany we współczesnej kosmetologii. Oznacza powrót do korzeni, czyli do naturalnych, pradawnych składników, stosowanych w lecznictwie i zabiegach pielęgnacyjnych. Sięga po niego coraz więcej gabinetów kosmetycznych, ale tylko nieliczne ośrodki SPA mogą pochwalić się pełnym spektrum zabiegów na bazie różnorodnych, zbawiennych dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i urody, ziół. Oto jakich dobroczynnych roślin nie powinno zabraknąć w menu zabiegowym ceniącego się gabinetu SPA.
Pachnąca lawenda
W kosmetologii wykorzystuje się głównie olejek eteryczny na bazie lawendy. Służy on do aromaterapeutycznych kąpieli i masaży. Polecany jest do wszystkich typów skóry, zwłaszcza tych z niedoskonałościami, gdyż za sprawą właściwości odmładzających, wygładzających, antyseptycznych oraz dezynfekujących wspomaga leczenie trądziku, łuszczycy, grzybic, oparzeń słonecznych oraz stanów zapalnych skóry. Co ciekawe stymuluje także wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie.
Aromatyczny rozmaryn
Rozmaryn jest jedną z najstarszych roślin wykorzystywanych w medycynie, mającą szerokie spektrum zastosowania. Niegdyś uznawany był za środek wspomagający trawienie, uspokajający, przeciwskurczowy, a także napotny i przeciwbólowy. W kosmetyce, podobnie jak lawenda, pomaga w pielęgnacji skóry problemowej, ze względu na działanie bakteriobójcze i odkażające. Jest też idealny dla skóry dojrzałej, z uwagi na właściwości ujędrniające, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. Działa też antycellulitowo, ze względu na stymulowanie krążenia.
Oczyszczający czarny bez
Czarny bez uchodził niegdyś za roślinę magiczną. Ma bowiem szerokie zastosowanie. Najczęściej występuje w formie naparu. W medycynie zwalcza kaszel, gorączkę, wzmacnia odporność. W kosmetologii pielęgnuje cerę podrażnioną, tłustą i naczynkową. Pomaga też oczyścić organizm z toksyn, dzięki czemu wykorzystywany jest w kuracjach odchudzających.
Łagodzący nagietek
To typowo kobiece zioło, gdyż zapewnia odpowiednią higienę okolic intymnych i leczy wszelkie związane z nimi dolegliwości. Nagietek doskonale regeneruje też skórę twarzy. Jest skuteczny w walce z niemalże wszystkimi jej niedoskonałościami, jak zaskórniki, trądzik, rozstępy. Olejek z kwiatów nagietka wykorzystywany jest także w aromaterapii, z uwagi na właściwości odprężające. Kąpiel z dodatkiem tego specyfiku po ciężkim dniu ukoi zmysły i pozwoli nam się zrelaksować.
Orzeźwiająca mięta
To chyba jedno z najpopularniejszych ziół, ale też przypraw, wykorzystywanych na co dzień w naszej kuchni. Z kolei olejek pozyskiwany z jej liści znajdziemy też w wielu kosmetykach. Tzw. mentol doskonale pielęgnuje cerę problematyczną, dodaje jej blasku i rozświetla. Przeciwdziała też zaskórnikom i trądzikowi, na które stosuje się najczęściej kąpiele parowe. Doskonale pielęgnuje też włosy. Pozwala pozbyć się łupieżu, a także pomaga w ujarzmieniu niesfornej fryzury.
Uspokajająca melisa
Melisa znana jest powszechnie ze swoich właściwości uspokajających. Napar z niej łagodzi napięcie, odpręża, wycisza i poprawia nastrój. Pomaga także przy bezsenności oraz w migrenach i zawrotach głowy. Niewiele osób wie jednak, że olejek z liści melisy pomaga także w pielęgnacji cery i skóry głowy. Zmniejsza opuchliznę i zaczerwienienie, oczyszcza, leczy łupież i zapobiega przetłuszczaniu się włosów.
Kojący rumianek
Rumianek to obowiązkowy składnik większości kremów i balsamów. Spośród wymienionych ziół ma bowiem najszersze spektrum działania. Posiada przede wszystkim właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Doskonale zmiękcza skórę, przygotowując do dalszych zabiegów. Zmniejsza obrzęki, ujędrnia i odświeża. Poprawia koloryt – zarówno skóry, jak i włosów blond. Oczyszcza i delikatnie wybiela cerę. Dlatego też jest powszechnie stosowany w kosmetykach do cery alergicznej i wrażliwej – także tych przeznaczonych dla niemowląt. Wchodzi też w skład toników, szamponów i odżywek do włosów.
To tylko niektóre z licznych ziół wykorzystywanych w Zamku Topacz. Każde z nich odnaleźć można w kosmetykach marki Kurland, na bazie których wykonywane są autorskie zabiegi i rytuały w butikowym SPA.
Zamek Topacz położony jest zaledwie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.
Nadesłał:
38PR
|
Komentarze (1)
Najlepsze rezultaty daje połączenie ziół i nowoczesnej technologii, tak jak jest to w przypadku popularnych na zachodzie kosmetyków Kerstin Florian. W Polsce używa ich chyba tylko SPA w warszawskim Hiltonie DoubleTree.