Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Historia Festiwalu Piosenki w Opolu

Historia Festiwalu Piosenki w Opolu
Zobacz więcej zdjęć »
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych, które corocznie odbywa się w Amfiteatrze Tysiąclecia w stolicy województwa opolskiego.

Początki festiwalu

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pomysłodawcy festiwalu to dziennikarz Jerzy Grygolunas, Mateusz Święcicki - artysta, który skomponował muzykę do licznych, kultowych przebojów, oraz Karol Musioł obejmujący w latach 60. stanowisko gospodarza Opola. Tekst dzięki Event Hostel.

 

Pierwsza edycja Festiwalu Piosenki w Opolu odbyła się w dniach 19-23 czerwca 1963 roku i została poprowadzona przez Stefana Kisielewskiego. Najjaśniejszą gwiazdą festiwalu została Ewa Demarczyk, wówczas studentka, która zaprezentowała piosenkę "Czarne anioły".

 

Niemal od początku swego istnienia festiwal spotkał się z zainteresowaniem i szacunkiem, zarówno artystów, jak i publiczności, zajmując honorowe miejsce w przeglądzie wydarzeń muzycznych Polski. Podczas przeszło 50-letniej tradycji koncert nie odbył się tylko raz - w roku 1982, czego powodem było wprowadzenie stanu wojennego.

 

Festiwal współcześnie

 

Opole, będące miastem o 800-letniej tradycji, z niezwykłym szacunkiem podchodzi do lokalnego dorobku kulturalnego. Władze miasta dbają o to, aby dobrze przyjąć liczną publiczność z całego kraju, która corocznie gromadzi się na Festiwalu Piosenki. Jeśli chodzi o hotel Opole oferuje bardzo bogatą ofertę noclegową. Jako ciekawostkę można zaś potraktować istnienie hotelu o nazwie Festival, znajdującego się w niedalekiej odległości od Amfiteatru Tysiąclecia.




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »