Dom » Budownictwo

Hotel w Świnoujściu systematycznie pnie się do góry

Hotel w Świnoujściu systematycznie pnie się do góry
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż warunki pogodowe nie do końca sprzyjają, a termin realizacji wyznaczono niezwykle ambitnie, budowa nowoczesnego hotelu INTERFERIE Medical SPA przebiega sprawnie. Z końcem bieżącego roku ma zostać osiągnięty stan surowy.

Mimo że ogrodzenie otaczające plac budowy przy ul. Uzdrowiskowej 15 w Świnoujściu utrudnia bliższe śledzenie postępujących robót, to co uważniejsi obserwatorzy mogą już powoli wyobrazić sobie, jak wyglądać będzie kompleks wypoczynkowo - konferencyjny INTERFERIE Medical SPA.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pomaga w tym umieszczona wizualizacja, ale także gotowe elementy, widoczne zza ogrodzenia. Tempo prowadzonych przez Eiffage Mitex Budownictwo prac jest wysokie, zwłaszcza jeśli wiadomo, że przed wakacjami była tu tylko dziura w ziemi...

Generalny wykonawca zakończył już fundamentowanie, które okazało się być procesem nieco trudniejszym niż zakładano.

- Część robót musiała być wykonywana poniżej poziomu wód gruntowych, w skomplikowanych warunkach. W dodatku tegoroczne lato było bardzo kapryśne, najpierw niezwykle upalne, a później bardzo deszczowe. Dlatego cały harmonogram musieliśmy nieznacznie przesunąć i zmodyfikować, uwzględniając różne zdarzenia oraz różne tempo prac w różnych częściach budowy. Ale mogę zapewnić, że obecnie wszystko idzie zgodnie z planem - mówi Kazimierz Czerniawski, kierownik projektu z ramienia inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management.

Na terenie inwestycji kończą się właśnie prace przy kondygnacji podziemnej (ułożona jest już większość stropów) i trwają prace przy parterze. Budynek jest obsypywany, a generalny wykonawca przymierza się do układania kanałów wentylacji mechanicznej. Najbliższe tygodnie upłyną pod kątem dalszych prac przy konstrukcji, ponieważ hotel INTERFERIE Medical SPA to ogromna inwestycja - samo przyziemie zajmuje powierzchnię prawie hektara. Trzeba będzie wylać ponad 16 tys. metrów sześciennych betonu (taka ilość odpowiada ponad 1800 betonowozom!), użyć ponad 1800 ton stali zbrojeniowej (transportowanej w sumie przez ponad 75 tirów) oraz przywieźć ponad 250 tirów materiału na ściany murowane. Węzeł cieplny będzie miał moc ponad 2,4 MW, a wewnętrzna stacja transformatorowa dostarczy mocy o wielkości ponad 2,1 MW.

W związku z nieznacznym przedłużeniem prac przy fundamentach inwestycja osiągnie stan surowy zamknięty wraz z końcem bieżącego roku. Nie wpłynie to znacząco na ustalony wcześniej termin zakończenia budowy. - Planujemy, że hotel INTERFERIE Medical SPA przyjmie pierwszych gości w drugiej połowie lipca 2011 roku - potwierdza Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE S.A., współinwestora projektu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »