Firma » Biznes

INTERFERIE planują sprzedaż hotelu i zmianę siedziby

INTERFERIE planują sprzedaż hotelu i zmianę siedziby
Zobacz więcej zdjęć »
Na 15 października giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna INTERFERIE zaplanowała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy, którego tematem będzie sprzedaż należącego do INTERFERII hotelu w Lubinie.

Będzie to kolejny etap realizowanego procesu restrukturyzacji majątkowej firmy, a zbycie nieruchomości wiązać się będzie z przeprowadzką spółki do nowej siedziby i przeniesieniem tam również siedziby biura turystycznego  Interferie Travel.

- Hotel w Lubinie od kilku lat osiągał niezadowalające nas wyniki. Nie pasował także do strategii Interferii, zakładającej wzmacnianie pozycji spółki na rynku usług rehabilitacyjno - zdrowotnych, dlatego już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do jego sprzedaży - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE. - Nie mogliśmy zrobić tego wcześniej, bo nie mieliśmy alternatywnej lokalizacji, aby przenieść działające przy hotelu biuro zarządu Interferii, teraz taka szansa się pojawiła. Jesteśmy zainteresowani zakupem nowej nieruchomości, ale oczywiście pod warunkiem, że będzie dostępna w atrakcyjnej cenie.

Spółka rozpatruje możliwość zbycia prawa użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni 0,46 ha przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 176, na którym znajduje się należący do INTERFERII hotel. Analizowała już wstępnie kilka lokalizacji, tak by nowa siedziba była odpowiednia pod względem wielkości i lokalizacji, ale nie zapadły jeszcze żadne ostateczne decyzje. W przypadku nabycia odpowiedniej nieruchomości spółka mogłaby wykorzystać ewentualną większą przestrzeń i przenieść tam nie tylko biuro zarządu, lecz także biuro turystyczne Interferie Travel. Mogłaby zaplanować również wydzielenie sali konferencyjnej, umożliwiającej m.in. organizację walnych zgromadzeń akcjonariuszy spółki (aktualnie INTERFERIE korzystają z pomieszczeń spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.).

Zarząd INTERFERII będzie się starał sprzedać hotel w Lubinie po satysfakcjonującej cenie, z uwzględnieniem założeń przyjętych w sporządzonej przez rzeczoznawcę majątkowego wycenie. - Oczywiście zarówno na sprzedaż hotelu, jak i na zakup nowej nieruchomości będziemy musieli uzyskać zgodę akcjonariuszy, a rada nadzorcza Interferii będzie później musiała zaakceptować ustalone warunki tych transakcji - podkreśla Adam Milanowski.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »