Dom » Wnętrza

Jak gotować na płycie gazowej bez płomieni?

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań i wskazówek, dzięki którym gotowanie może okazać się jeszcze bardziej efektywne i oszczędne. Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ, opowiada o tym, jak gotować na płycie gazowej bez płomieni.

Płyty gazowe oparte na technologii gaz-pod-szkłem to innowacyjne rozwiązanie, które daje użytkownikom możliwości gotowania na gazie w taki sposób, jakby korzystali z indukcji lub energii elektrycznej. Sposób przygotowywania posiłków na płytach gazowych bez płomieni niczym nie różni się od innych rozwiązań, jednak daje zupełnie nowe możliwości gotowania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czysta kuchnia

Gotowaniu towarzyszy proces skraplania pary, która powstaje podczas przygotowywania ciepłych posiłków. Osadzanie się tłuszczu jest nierozerwalnym elementem gotowania, jednak możemy go skutecznie zminimalizować. Tradycyjne kuchenki gazowe z otwartym ogniem kojarzone są najczęściej z tłustym osadem na meblach kuchennych, spodach garnków czy elementach znajdujących się w pomieszczeniu. Stąd częste i mozolne odtłuszczanie powierzchni skutecznie zniechęcało do gotowania na gazie.

- Płyty kuchenne oparte na technologii gaz-pod-szkłem sprawiają, że proces gotowania podobny jest do tego, który znamy z kuchenek elektrycznych i indukcyjnych, czyli ogranicza rozprzestrzenianie tryskającego tłuszczu. By cieszyć się jak najczystszą kuchnią, ważne jest, by do codziennego gotowania wprowadzić zasadę zamykania garnków i patelni pokrywkami. Jest to sposób na zatrzymanie pary, a także przyspieszenie gotowania lub smażenia. Na poziom czystości podczas gotowania wpływa także praca okapu lub pochłaniacza, który zawsze powinien nam towarzyszyć podczas przygotowywania posiłków – mówi Kamila Prałat z firmy SOLGAZ, polskiego producenta sprzętu AGD.

Oszczędne gotowanie

Płyty gazowe bez płomieni ze względu na swoją funkcjonalność generują szereg oszczędności. Pierwsza z nich związana jest niewątpliwie z rodzajem paliwa, na którym pracują. Gaz to w tym momencie najtańsze paliwo w Polsce, który ominęły dotychczasowe podwyżki. Jednak to nie jedyna oszczędność, którą dają nam nowoczesne płyty gazowe od polskiego producenta, firmy SOLGAZ.

- Płyty gaz-pod-szkłem działają w taki sposób, aby cała moc stworzona pod ceramiką trafiła wprost do pola grzewczego i została wykorzystana do jak najszybszego przygotowania posiłku bez zbędnych strat paliwa. Według niezależnych badań nasze rozwiązania zużywają aż do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka. Palniki płyt gazowych bez płomieni pracują cyklicznie, co oznacza, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają pobór paliwa wtedy, gdy jest to konieczne – dodaje ekspertka z firmy SOLGAZ.

Płyty gazowe bez płomieni od SOLGAZ wyposażone są także w darmowe pola grzewcze, których ilość zależy od tego, jaki model wybierzemy. W miejscach oznaczonych na płycie kumuluje się niewykorzystane w procesie gotowania ciepło, które można wykorzystać do podgrzania posiłku lub utrzymania go w odpowiedniej temperaturze jeszcze zanim trafi ono na stół. Mądre wykorzystywanie pól grzewczych pozwoli na minimalizowanie zużycia poboru gazu i oszczędne przygotowanie każdego ciepłego posiłku.

- Cenną, w dosłownym znaczeniu tego słowa, wskazówką jest używanie pokrywek oraz wlewanie do garnków letniej zamiast zimnej wody. Oba te sposoby pozwolą na skrócenie czasu potrzebnego do zagotowania wody lub podgrzania posiłku – dodaje Kamila Prałat.

Cenne porady

Płyty gazowe bez płomieni to rozwiązanie innowacyjne, które daje szerokie możliwości efektywnego i oszczędnego gotowania. Wdrożenie do swojej kuchni wskazówek dotyczących wydajnej i ekonomicznej pracy kuchenek pozwoli na wygenerowanie dodatkowych profitów płynących z wykonywania codziennych czystości. O czym jeszcze warto wiedzieć?

- Na czystość i funkcjonalność płyt gazowych bez płomieni niewątpliwie wpływa sama czystość naczyń, z których korzystamy. Nawet najmniejsze zabrudzenie przyklejone do spodu patelni czy garnka może wpłynąć na proces gotowania, a później na proces sprzątania kuchni. Posiadacze płyt gazowych powinni także pamiętać o tym, że gładka powierzchnia ceramiki nie uprawnia ich do przesuwania garnków z jednego miejsca w drugie, ponieważ może to doprowadzić do porysowania płyty – mówi ekspert z firmy SOLGAZ i dodaje – Płyty gazowe bez płomieni nie wymagają zakupu specjalnych naczyń, jak w przypadku płyt indukcyjnych, jeśli jednak zależy nam na oszczędnym i efektywnym gotowaniu, warto zainwestować w garnki z płaskim dnem, które równomiernie przylegają do płyty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że energia powstała w procesie spalania gazu nie ucieknie i zostanie w całości wykorzystana do przygotowania potrawy.

Właściwe użytkowanie płyt gazowych bez płomieni oraz wdrażanie w życie porad producenta pozwoli na czyste, wydajne i ekonomiczne gotowanie. Płyty oparte na technologii gaz-pod-szkłem to opatentowane przez polską firmę SOLGAZ rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »