Dom » Wnętrza

Jak optymalnie urządzić warsztat?

Jak optymalnie urządzić warsztat?
Zobacz więcej zdjęć »
Warsztat to miejsce o dość jasno sprecyzowanej funkcji. Z pewnością nie jest to funkcja reprezentatywna, choć niektórzy panowie lubią do niego zapraszać swoich kolegów i chwalić się najnowszymi narzędziami.

Tutaj liczy się przede wszystkim użyteczność tego pomieszczenia. Na dalszy plan schodzi jego estetyka. Znacznie wyżej w hierarchii stoi natomiast trwałość użytych materiałów.

Meble warsztatowe spełniają wszystkie te założenia. Są wytrzymałe, trwałe, odporne na zanieczyszczenia takie jak kwasy, smary itp. I chociaż estetyka w warsztacie liczy się najmniej, to wielu tego typu meblom nie sposób odmówić i tego rodzaju walorów. Oczywiście – kwestia gustu. Ale wpisują się w nurt, można by rzecz, minalizmu i modernizmu.

Zasada użyteczności kazałaby umieścić wszystkie potrzebne narzędzia na wygodnej wysokości, a więc na wysokości twarzy. Ideałem byłoby rozmieszczenie wszystkich półek, szafek i uchwytów 50-70centrymetrów nad ziemią. Ułatwia to nie tylko sięganie po narzędzia, ale także sprzątanie pomieszczenia. Jednak mało kto dysponuje tak dużym pomieszczeniem, alby móc pozwolić sobie na takie marnotrawstwo przestrzeni. W związku z tym trzeba już na początku zastanowić się, po które sprzęty będziemy sięgać najczęściej i to właśnie je umieścić w najbardziej dogodnym położeniu. A te, których używamy najrzadziej, sytuujemy w miejscach najtrudniej dostępnych.

Oczywiście nie używamy jasnych barw. Najlepiej sprawdzają się odcienie szarości. Osoby lubiące porządek mogą zastosować farbę lateksową, tak zwaną „zmywalną” albo „szorowalną”. Wtedy ślady opon, smarów czy błota będzie można z łatwością usunąć.

Majsterkowicze powinni urządzając warsztat pamiętać o ciągłym rozwoju techniki. Wciąż powstają nowe urządzenia, bez których świetnie obywaliśmy się zanim wypuszczono je na rynek, ale dziś już nie możemy bez nich żyć. Zbieramy też różnego rodzaju „przydasię”, czyli rzeczy niepotrzebne, których szkoda jest nam wyrzucić. Lepiej zaplanować miejsce na wstawienie dodatkowych mebli niż potem zaczynać urządzanie pomieszczenia od nowa.

Duży wybór mebli znajdziecie na stronie: http://www.rotaxbydgoszcz.pl/produkty/meble-warsztatowe/wozki-warsztatowe.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble metalowe, obróbka metali- Rotax
http://www.rotaxbydgoszcz.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »