Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak oszczędzać na studiach?

Życie studenckie, choć wspaniałe bywa też kosztowne. Młodzi ludzie, którzy rozpoczynają naukę w dużym mieście, muszą się uporać z wieloma wydatkami. Opłaty za mieszkanie lub akademik, jedzenie i dojazdy, to tylko niektóre punkty w budżecie żaka.

Dodatkowo większość studentów chętnie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich, bądź wydarzeniach kulturalnych. Czy w takim razie oszczędzanie na studiach jest w ogóle możliwe?

 

Dziel się wydatkami

Istnieje wiele sposobów, aby mając nawet niewielkie zarobki, odłożyć co miesiąc pewną sumę. Studenci mają przeważnie ułatwione zadanie, ponieważ z reguły mieszkają wspólnie. Samodzielne prowadzenie tzw. gospodarstwa domowego wymaga od nas sporych nakładów finansowych. Warto więc dzielić się niektórymi wydatkami, takimi jak środki czystości, kosmetyki, a nawet żywność. Przykładowo, jeśli w mieszkaniu przebywa 5 osób i każda z nich da 5 zł, można już zrobić smaczny i pożywny obiad. Żacy przywożą również jedzenie z domu, dzięki czemu mogą znacznie ograniczyć wydatki na jedzenie. Jeśli chcemy zaoszczędzić, zrezygnujmy z wyjść do kawiarni i restauracji. Zrobienie rano kanapek i kawy do termosu zajmie nam zaledwie kilkanaście minut, a pozwoli odłożyć dodatkową sumę.   

Korzystaj z nowych technologii

Książki, kserówki i inne materiały edukacyjne to często wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Zamiast kupować podręczniki, lepiej iść do biblioteki lub pożyczyć potrzebną książkę od kolegów i koleżanek ze starszych roczników. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednią grupę na jednym z portali społecznościowych (zakładają je studenci niemal wszystkich kierunków), a zyskamy dostęp do notatek, używanych książek i plików elektronicznych. Materiały w postaci pdf-ów i ebooków są znacznie tańsze (lub bezpłatne) a ponadto nie zajmują miejsca i mamy do nich dostęp przez cały czas - wystarczy, że zabierzemy na zajęcia tablet lub komputer.  

Poszukaj dorywczego zajęcia

Chociaż studenci mają sporo wydatków, mogą również korzystać z licznych ofert pracy. Wielu przedsiębiorców chętnie przyjmuje do pracy żaków, ponieważ koszty ich zatrudnienia są znacznie niższe. Młodzi ludzie mają do wyboru pracę wieczorami lub w weekendy, co pozwala bez trudu pogodzić naukę z zarabianiem. Co więcej, studenci, którzy posiadają stałe zatrudnienie, mogą się starać o finansowe wsparcie w instytucjach pozabankowych. Szybkie pożyczki to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w razie niespodziewanych, pilnych wydatków.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie - poradnik finansowy - zapraszamy!

 

 

 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (2)

  • avatar
    ~oewonga 2017-04-20 18:44:18

    Witam! Studenciak dziękuję za skorzystanie z naszej oferty pożyczki. Cieszę się, że pieniądze z pożyczki pomogły Ci w trudnej sytuacji. Na rynku polskim wonga.com udziela pożyczek krótkoterminowych od 50 zł do 1500 zł dla nowych Klientów (koszt pierwszej to 10 zł), ratalnych do 5000 zł dla nowych Klientów oraz 8000 zł dla stałych Klientów. Okres spłaty w przypadku pożyczki krótkoterminowej wynosi od 1 do 60 dni, natomiast w przypadku ratalnej do 18 miesięcy. Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.pl. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=centrumpr. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

  • avatar
    ~studenciak 2017-04-01 15:43:26

    Na studiach oszczędza się na wielu rzeczach, taki to już urok studiów. Ostatnio potrzebowałem z dnia na dzień 300zł żeby opłacić czynsz, bo w pracy miałem poślizg z wypłatą. Skorzystałem zatem z promocyjnej oferty pożyczki w wonga. Spłaciłem ją już i koszt wyniósł mnie jedynie 10zł.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »