Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko
Jak pielęgnować skórę niemowląt?
- Naskórek niemowlęcia składa się z dwóch warstw, a zatem jest o połowę cieńszy niż u osoby dorosłej. Równocześnie w pierwszych miesiącach życia płaszcz tłuszczowy i warstwa rogowa nie są jeszcze dostatecznie wykształcone. Skóra maluchów jest więc niezwykle wrażliwa i narażona na dolegliwości dermatologiczne. Z większością zmian można sobie jednak poradzić w prosty sposób, stosując kilka sprawdzonych metod - mówi dr Edyta Engländer z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak skutecznie nawilżać skórę dziecka?
Szczególnie polecane są emolienty. To preparaty o neutralnym pH i silnych właściwościach nawilżających i natłuszczających. Ich używanie, w formie kremu, maści czy oliwki, tworzy na powierzchni skóry tłustą warstwę, która zatrzymują wodę, a równocześnie wchłania wilgoć z otoczenia. Dzięki temu skóra dziecka będzie wilgotna i gładka.
Jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry?
Często spotykanym problemem, z którym stykają się rodzice kilkumiesięcznego dziecka jest pieluszkowe zapalenie skóry. Zmiany rumieniowe, spowodowane szkodliwym działaniem enzymów zawartych w moczu, zawsze warto skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednie leczenie. Przed wizyta u specjalisty warto sięgnąć po sprawdzony i popularny Sudocrem, który jest dostępny w aptekach bez recepty. Środek łagodzi podrażnienia, chroni przed powstawaniem kolejnych zmian i przyśpiesza proces regeneracji podrażnionej skóry malucha. Pamiętajmy jednak, by Sudocrem stosować z umiarem, ponieważ stosowany zbyt intensywnie i zbyt często, może ją wysuszyć. Ryzyko ostrych stanów zapalnych pozwoli ograniczyć odpowiednia profilaktyka. Podstawą jest higiena, odpowiedni wybór i regularne zmienianie pieluszek oraz częste wietrzenie okolicy pieluszkowej.
Na czym polega fotoprotekcja w przypadku niemowlaka?
U dorosłego człowieka barierę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV stanowi naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Kilkumiesięczne dzieci mają znacznie cieńszy naskórek, a pozostałe warstwy nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte. Tym ważniejsza jest fotoprotekcja. Do 3 roku życia dziecka powinniśmy zupełnie ograniczyć ekspozycję słoneczną, która może spowodować oparzenia. Skórę niemowlaka zabezpieczamy dodatkowo preparatami z grupy filtrów fizycznych. To substancje, które działają jak bariera fizyczna, chroniąca przed promieniowaniem. Najpopularniejszym filtrem tego rodzaju jest tlenek cynku i tlenek tytanu, które jak lustro - odbijają promienie słoneczne. Nie zapominajmy o ochronie oczu. Przydatne w tym celu będzie nakrycie głowy i specjalne, małe okulary przeciwsłoneczne, które są już dostępne w sklepach z akcesoriami dla maluchów.
Jak pielęgnować skórę suchą i problemową?
Pielęgnacja skóry ze skłonnością do alergii czy występowania wyprysków atopowych to prawdziwe wyzwanie dla rodziców malucha. Często jednak łatwo mu sprostać - wystarczy sięgnąć po sprawdzone, tradycyjne metody i gotowe kosmetyki zastąpić lub wesprzeć naturalnymi środkami. Damy odetchnąć skórze dziecka, jeśli jako zasypkę zastosujemy mąkę ziemniaczaną, którą możemy także dodać do kąpieli.
Ciemieniucha - jak sobie z nią poradzić?
W wieku niemowlęcym pojawia się wiele problemów skórnych, które mogą wydawać się rodzicom uciążliwe. Jednym z nich jest ciemieniucha. To częsta przypadłość u dzieci do 6 miesiąca życia, która objawia się łuszczeniem owłosionej skóry głowy. Pojawiają się wtedy żółte łuski, które choć nie swędzą - wyglądają nieładnie i niezdrowo. Te zaburzenia pracy gruczołów łojowych zniwelujemy odpowiednią, codzienną pielęgnacją. Dziecku należy dokładnie umyć głowę szamponem, wyczesać zrogowacenia przy pomocy miękkiej szczotki dla niemowlaków i założyć bawełnianą czapeczkę. To powinno wystarczyć, ale gdyby zmiany okazały się zbyt natarczywe - w aptekach są dostępne leki bez recepty, dzięki którym pozbędziemy się ciemieniuchy w ciągu kilku dni.
Więcej informacji: Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie.
Pierwszy gabinet tej marki powstał ponad 4 lata temu we Wrocławiu z inicjatywy dr Agnieszki Bliżanowskiej - dermatologa, eksperta medycyny estetycznej, pasjonatki nowoczesnych technik odmładzania. Centrum WellDerm stawia na wiedzę i wieloletnie doświadczenie swoich lekarzy dermatologów i nowoczesne technologie, a przede wszystkim autorskie zabiegi i indywidualne podejście do pacjenta, czym wyróżnia się spośród działających na rynku gabinetów. W WellDerm przestrzega się zasady, że tylko zdrowa skóra może być piękna, dlatego wszyscy specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną są dermatologami. Dzięki temu potrafią skutecznie diagnozować złożone problemy i potrzeby skóry w różnym wieku i proponować kompleksowe, indywidualne rozwiązania. Centrum WellDerm oferuje szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz współczesnej kosmetologii. Holistyczną filozofię podejścia do pacjenta i autorskie metody poprawy wyglądu wspomaga nowoczesny sprzęt.
Nadesłał:
Profitcomms
|
Komentarze (0)