Technologie » Internet
Jak poruszać się w cyfrowym świecie i nie dać się złapać w sieć cyberzagrożeń?
Codzienna cyberhigiena
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W dobie dynamicznej digitalizacji działalności biznesowej zapewnienie środków ochrony to więcej niż konieczność. W pierwszej połowie roku liczba cyberataków tygodniowo wzrosła na całym świecie o 42%. Przyglądając się aktualnym zdarzeniom, możemy spodziewać się rozwoju pomniejszych, a co za tym idzie – trudniejszych do zidentyfikowania, grup cyberprzestępców. Wśród bieżących trendów coraz częściej przywołuje się również zjawisko haktywizmu czy przewiduje pierwsze ataki w metaversie[1].
„Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby odnotowanych naruszeń danych, z ponad 200 milionami ofiar. Aby im przeciwdziałać konieczne są świadomość zagrożeń w wirtualnej przestrzeni, a także wyprzedzenie zdarzeń i podjęcie kroków, które wyeliminują skutki potencjalnego naruszenia danych i tym samym, zapewnią bezpieczne funkcjonowanie w sieci” – komentuje Dzmitry Jablonski, Managing Director w LeverX Poland – „Jednym z kluczowych wymagań efektywnego zabezpieczenia danych jest zarządzanie dostępem do informacji poufnych. Rozwiązania takie jak SAP UI Logging i SAP Field Masking umożliwiają przypisywanie ról i poziomu dostępu pracownikom. Inną możliwością, z której firmy coraz chętniej korzystają, jest scentralizowane zarządzanie dostępem użytkowników, analiza bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, a także tworzenie wzorców wykrywania ataków” – dodaje ekspert.
Na straży porządku w świecie danych
Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, każda firma, niezależnie od obszaru działalności, jest firmą zajmującą się…danymi. Szacuje się, że do 2025 roku osoby prywatne i firmy na całym świecie będą wytwarzać 463 eksabajty danych każdego dnia[2], czyli niemal 155 razy więcej w porównaniu z dekadą wcześniej. Operując w coraz bardziej zdigitalizowanym środowisku, firmy stawiają czoła zarządzaniu znaczną ilością danych. Na rynku istnieją szyte na miarę produkty, który ten proces upraszczają i pozwalają w bezpieczny sposób zarządzać zasobami cyfrowymi z jednego miejsca, unikając błędów podczas kompilowania czy przekształcania danych.
„Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem biznesu na dane w czasie rzeczywistym, organizacje potrzebują rozwiązań, które płynnie pobierają dane z wielu źródeł i wprowadzają je do chmury pod kątem ich dalszego przetwarzania” – mówi Dzmitry Jablonski, ekspert LeverX – „W ich codziennym użytkowaniu kluczową rolę odgrywa również zarządzanie bezpieczeństwem. Nasza platforma DataLark łączy dane wsadowe i strumieniowe, pozwalając na ich transformację, a jednocześnie zapewnia bezpieczne uwierzytelnianie, autoryzację i dostęp do danych. Jest to przykład tego, jak optymalizować działalność biznesu, zabezpieczając jej cyfrowe zasoby” – dodaje.
[1] „Cyber Attack Trends: 2022 Mid-Year Report”, Check Point Research.
[2] Jeff Desjardins, “How much data is generated each day?” World Economic Forum, April 17, 2019.
Nadesłał:
Havas.PO
|
Komentarze (0)