Gospodarka » Bezpieczeństwo
Jak zabezpieczyć towary przed dostępem osób niepowołanych?
Zobacz więcej zdjęć » |
Korzystanie z konwencjonalnych zabezpieczeń jest w takich przypadkach niewystarczające. Trzeba sięgnąć po inne rozwiązania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najczęściej stosowanym są tak zwane plomby. Są to niewielkie akcesoria wykonane z tworzywa sztucznego, zaopatrzone w mechanizm, zwykle zaciskowy. Dlatego też znane są też jako plomby zaciskowe. Elementy takiej plomby są zespalane ultradźwiękami, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo komorę plombująca chroni metalowa wkładka. Kolejnym zabezpieczeniem jest przyznanie każdej plombie indywidualnego numeru seryjnego, umożliwiającego szybką identyfikację.
Każda taka plomba posiada oczko, przez które przekłada się przewleczkę i tym samym ręcznie zaciąga się plombę. Plomby takie można zatem stosować samodzielnie, to znaczy nie jest potrzebne dodatkowe urządzenie plombujące (plombownica). Istnieją różne warianty plomb: o regulowanej długości, z przewleczką koralikową, gładką lub ząbkowaną, z podwójnym mechanizmem zaciskowym. Ta różnorodność wynika między innymi z tego, że plombami zabezpiecza się bardzo różne towary. Mogą to być worki z pieniędzmi lub pocztą, pojemniki, szafy, teczki z dokumentami, środki transportu.
Oczywiście plomby takie w większości łatwo zerwać, używając do tego tylko rąk. Jednak zniszczenie plomby, czy chociażby próby jej zerwani, są widoczne i świadczą o tym, że ktoś próbował zyskać nieuprawniony dostęp do tego, co tą plombą zostało zabezpieczone.
Największym odbiorcą plomb są wszelkiego rodzaju firmy transportowe. I nie chodzi tylko o transport drogowy, ale także szynowy, lotniczy, a nawet dalekomorski (istnieją specjalne plomby do kontenerów). Z plomb korzystają też producenci, np. drogiej elektroniki, banki, urzędy pocztowe, a także osoby indywidualne.
Nadesłał:
nataliag
|
Komentarze (0)