Dom » Wnętrza

Jakie meble wybrać do warsztatu?

Jakie meble wybrać do warsztatu?
Zobacz więcej zdjęć »
W warsztacie meble często przeżywają schyłek swojego istnienia. Lądują tam, kiedy stają się niepotrzebne w domu. Niestety nie dotyczy to tylko przydomowych warsztatów. Niejeden „profesjonalista” i „specjalista”, mechanik czy spawacz, ma swój warsztat urządzony w stylu wybitnie niespecjalistycznym.

Styl wielu naszych warsztatów można by określić jako zsypowy. Do warsztatu meble trafiają bez żadnego porządku. Jest to do wybaczenia w przypadku prywatnych garaży czy komórek z narzędziami. Jednak profesjonaliści powinni już raczej zadbać o dobry, poukładany, a przez to pozytywny wizerunek swojego miejsca pracy.

Wnętrza tak samo świadczą o nas jak nasze ubrania, czy nasze zachowanie. Nie oznacza to oczywiście, że porządne wyposażenie warsztatu zastąpi nam umiejętności. Może jednak przysporzyć nam klientów, a duża liczba klientów sprzyja rozwojowi naszych umiejętności.

Warsztaty mechaników, spawaczy czy szewców wyglądają nieraz jak komórka na węgiel. Urządzone są byle jakimi meblami. Jeżeli jesteśmy dobrymi fachowcami, to pewnie mimo wszystko zarobimy na życie. Czy jednak nie lepiej wieść to życie w przyjemnej, estetycznej atmosferze? Oczywiście że można trzymać narzędzia na regale na książki, który wynieśliśmy z dziecięcego pokoju, a śruby, wkręty i gwoździe w komódce, która znudziła się naszej żonie. Jeśli do naszego warsztatu czasami zaglądają klienci, to będą oceniali nasze umiejętności „na oko". Kiepski wystrój warsztaty może właściciela oka odstraszyć. Pewne rzeczy po prostu do siebie nie pasują. Nie ubieramy krawata na boisko, ani podartych dresów na ślub, tymczasem podobne mieszanki bez trudu przechodzą w naszych warsztatach.

Decyduje chyba przede wszystkim kwestia finansowa. Porządne meble warsztatowe to wydatek kilku tysięcy złotych. Niż dziwnego, że ludzie wolą regały metalowe złożyć ze złomu zgromadzonego za stodołą niż kupić je w sklepie. Jednak po raz kolejny będę przekonywał, że to jak urządzony jest warsztat, wpływa na to, jak my sami jesteśmy postrzegani. To z kolei wpływa na ilość i rodzaj klientów, którzy do nas przychodzą, a więc także na nasze zarobki. Kiedy otaczają nas porządne bufety, solidne szafki i regały metalowe, łatwiej zadbać o porządek, praca idzie szybciej i przyjemniej.

Nie wiem, czy każdemu zakup porządnych mebli warsztatowych się zwróci. Wiem jednak, że tylko takie meble mogą zwrócić na nas uwagę. Urządzanie warsztatu chaotyczną mieszaniną mebli z demobilu to nie jest dobra metoda, żeby zbudować wizerunek porządnego profesjonalisty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble metalowe, obróbka metali- Rotax
http://www.rotaxbydgoszcz.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »