Dom » Ogrody

Jakie rośliny wybrać do ogródka?

Jakie rośliny wybrać do ogródka?
Zobacz więcej zdjęć »
Po zakończeniu sezonu zimowego większość ogródków, nawet tych najmniejszych, bo balkonowych, odżywa. Oczywiście wiele osób musi co sezon nabywać nowe sadzonki czy już odrośnięte rośliny, w celu zastąpienia nimi tych, które nie przezimowały zbyt okazale.



Niemniej rośnie świadomość i wiedza, nie tylko wśród pasjonatów ogrodnictwa, ale także wśród amatorów, którzy nie mierzą w więcej, aniżeli przygotowanie podstawowych ziół na balkon czy przesadzenie kwiatów do większej doniczki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Sezon wiosenny sprzyja jednak wszystkim rodzajom porządków – zarówno tym w wielkich ogrodach i na działkach, jak i ogródkach przydomowych oraz na niewielkich miejskich balkonach. Wszędzie tam, gdzie tylko jest chęć, można zaaranżować odpowiednie warunki do tego, aby nasz niewielki ogródek przyjął się i dawał zadowalające owoce. Trzeba jednak wiedzieć – jakie rośliny wybrać do ogródka?

Hodowanie warzyw, owoców

Osoby ceniące sobie przede wszystkim jakieś określone przyprawy, warzywa albo owoce, powinny naturalnie zastanowić się nad możliwością ich wyhodowania w domowych warunkach. Oczywiście pomidory nadają się także do hodowli w polskich warunkach, ale wymagają szklarni – przy naturalnych odmianach.

Można jednak nabyć sadzonki albo nasionka gatunkowych pomidorków cherry lub koktajlowych, które rosną o wiele mniejsze, a więc ich krzewy są również o wiele niższe i mniej rozłożyste. wybierając stosowną odmianę pomidorów czy papryczek, możemy zaoszczędzić bardzo dużo miejsca i sprawić, że nawet na niedużej przestrzeni zmieszczą się nasze ulubione owoce albo warzywa.

Zioła w domowym ogrodzie

W kuchni ogromną rolę ogrywają zioła, z których spora część nie wymaga wcale szczególnej pielęgnacji. Kluczowym zadaniem każdego ogrodnika hodującego zioła, jest uzyskanie i utrzymanie stosownie lekkiej ziemi, w której posadzone są zioła. Woda musi być regularnie dostarczana, ale też bardzo dobrze drenowana, tak aby zioła nie stały w wodzie, ale mogły się jednak szybko i obficie napić tuż po podlaniu.

Zioła jak tymianek, szałwia, rozmaryn, cząber czy czosnek niedźwiedzi albo lawenda, doskonale rosną i utrzymują się w Polsce także po sezonie, dzięki czemu są inwestycją wieloletnią. Mięta ma z kolei tak wiele odmian, że każdy dopasuje idealny gatunek do swojego ogródka czy kuchni, zarówno pod względem wysokości i tempa wzrostu, smaki i aromatu, koloru, sezonowości czy ostrości.

Hodując natomiast zioła we własnym ogródku, można nie tylko mieć satysfakcję ze stosunkowo łatwych w utrzymaniu roślin, ale również ogromne korzyści smakowe i zdrowotne z tytułu stosowania samodzielnie wyhodowanych ziół we własnej kuchni.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »