a

a

poprzedni następny

Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jakie zmiany skórne powoduje trądzik pospolity?

Jakie zmiany skórne powoduje trądzik pospolity?
Zobacz więcej zdjęć »
Aktualnie trądzik pospolity uważany jest za jedną z często występujących chorób przewlekłych, która dotyka przede wszystkim młode osoby. Pojawiające się na twarzy zmiany skórne są zazwyczaj powodem niskiej samooceny oraz dużego dyskomfortu.

Dlatego już dzisiaj warto dowiedzieć się, jak rozpoznać powyższą dolegliwość oraz co można zrobić, jeżeli niedoskonałości są trudne w usunięciu.Trądzik pospolity – skąd się bierze?

W rzeczywistości trądzik pospolity to przypadłość, którą można zdiagnozować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Różne mogą być jednak powody jej pojawienia się i przebiegu. Ta przewlekła, zapalna choroba bywa niezwykle uporczywa w leczeniu. Konieczne jest znalezienie czynników, które mogą powodować występowanie ostrzejszych stanów zapalnych.

Czasami to geny oraz nasz styl życia mogą mieć wpływ na to, czy trądzik pospolity wystąpi wraz z upływem czasu. Dlatego warto nie tylko regularnie wykonywać badania (zwłaszcza te dotyczące gospodarki hormonalnej), ale także dbać o naszą codzienną dietę i odpowiednio troszczyć się o skórę.Najczęstsze zmiany skórne a trądzik pospolity

Jeżeli mamy do czynienia z tą przewlekłą chorobą, to w pierwszej kolejności najpewniej zauważymy na skórze zaskórniki zamknięte oraz otwarte. Jak odróżnić je od siebie? Jeżeli obecne są niewielkie niedoskonałości, których czubki mają ciemny kolor – najpewniej są to właśnie zaskórniki otwarte. Bywają prostsze w usuwaniu, ale nie oznacza to, że należy je lekceważyć. Widoczne zabarwienie to nic innego jak łój, który zatkał ujście gruczołu. Towarzyszyć będzie mu także namnażanie bakterii znanych jako Propionibacterium acnes.

Tymczasem zaskórniki otwarte to te, które są niezwykle ciężkie w usuwaniu. To także zablokowane gruczoły łojowe, ale nie należy podejmować próby ich samodzielnej eliminacji, a już zwłaszcza metodami mechanicznymi. Pogorszy to tylko stan skóry i może prowadzić do powstania blizn. Jednakże wyżej wspomniane zaskórniki to nie jedyne zmiany, które wyróżniają trądzik pospolity. 

Jeżeli nie będziemy przywiązywać wagi do pojawiających się regularnie problemów związanych z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, to najpewniej w przyszłości powstaną na naszej skórze bardzo trudne w usunięciu stany zapalne. Powodują one nie tylko dyskomfort, ale sprawiają także, że trądzik pospolity pozostawi po sobie blizny i nieestetyczne przebarwienia.Czy trądzik pospolity można wyleczyć? 

Specjalista najpewniej zaleci nam miejscowe stosowanie maści, które działają przede wszystkim przeciwbakteryjnie czy przeciwzapalnie. Koniecznie jest także stosowanie substancji, które pomogą w regulacji produkowanego łoju. Niestety leczenie może okazać się nieskuteczne, jeżeli jednocześnie nie zmienimy swojego dotychczasowego stylu życia. Ważna jest zarówno zdrowa dieta, jak i odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy pamiętać, aby była ona dobrana do potrzeb cery. Aplikowane kosmetyki nie mogą powodować podrażnień, ale jednocześnie muszą dokładnie oczyszczać ujścia gruczołów łojowych zatykane przez nadmiar sebum. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »