Firma » Bankowość

Karty zbliżeniowe w ING

Karty zbliżeniowe w ING
Zobacz więcej zdjęć »
Od 9 marca b.r. oferta kart płatniczych ING Banku Śląskiego obejmuje karty debetowe w technologii zbliżeniowej. Wystarczy zbliżyć kartę do czytnika przy kasie i gotowe. Limit transakcji to kwota 50 zł.

Karta zbliżeniowa to prosty, szybki i wygodny sposób na małe zakupy. Podczas transakcji klient nie oddaje karty sprzedawcy, cały czas ma ją w ręku. Nie musi wprowadzać kodu PIN czy podpisywać potwierdzenia transakcji.

Nie potrzebuje drobnych pieniędzy w portfelu na kupno kawy, mleka czy bułki na śniadanie - powiedział Roman Jędrkowiak, dyrektor Banku nadzorujący rynek klientów indywidualnych.

W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Nie wymagają też potwierdzenia transakcji kodem PIN czy podpisem. Wystarczy zbliżyć kartę do czytnika. Karta zbliżeniowa ING umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo Maestro Paypass - są to obecnie Żabka, Coffee Heaven, Empik, a także McDonalds i Multinkino.

Bardzo cieszy mnie fakt, że ING Bank Śląski oferuje swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania płatnicze, w tym karty w technologii Maestro® PayPassTM. Innowacyjność to również priorytet dla organizacji MasterCard. Nasz cel to także handel bez gotówki. Dlatego pracujemy nad wprowadzaniem i popularyzacją na polskim rynku płatności zarówno zbliżeniowych jak i mobilnych. Wraz z naszymi partnerami sukcesywnie poszerzamy sieć akceptacji kart w technologii PayPass. Już teraz klienci ING będą mogli za drobne zakupy zapłacić swoimi kartami Maestro PayPass w wybranych restauracjach McDonald's, kawiarniach sieci Coffee Heaven, sklepach sieci Żabka, Multikinie i wybranych księgarniach sieci Empik. - powiedział Paweł Rychliński, Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Karta zbliżeniowa ING posiada wszystkie obecne funkcjonalności karty debetowej Maestro wydawanej do konta osobistego. Kartą tą można:

  • dokonywać płatności również potwierdzanych kodem PIN lub złożeniem podpisu, czyli tak jak „zwykłą" kartą debetową,
  • sprawdzić saldo rachunku w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz w bankomatach sieci Euronet.
  • wypłacać gotówkę w punktach handlowo-usługowych oznaczonych logo Cashback,
  • wypłacać gotówkę z bankomatów,
  • wpłacać gotówkę we wpłatomatach ING Banku Śląskiego.

Klienci mogą zdecydować się na karty zbliżeniowe ze standardowym wizerunkiem lub zamówić kartę ze zindywidualizowanym wizerunkiem na awersie, np. zdjęciem wybranym z galerii Moja Karta ING lub własnej kolekcji.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Miesięczna opłata za jej użytkowanie wynosi:

  • dla posiadaczy Konta Direct - 0zł,
  • dla posiadaczy Konta Student - 0zł,
  • dla posiadaczy Konta Standard - 0zł,
  • dla posiadaczy Konta Komfort - 0zł.

Opłata w wysokości odpowiednio 2zł, 2zł, 4zł oraz 1,5zł jest pobierana jeśli klient nie dokona nią transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 100zł w miesiącu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »