Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko
Kasza – tradycyjny przysmak dla mamy i jej malucha
Kasza to jadalne nasiona zbóż w postaci lekko rozdrobnionej lub pozbawionej twardej łuski. Kasza może być produkowana prawie ze wszystkich rodzajów zbóż. Najczęściej w tym celu stosuje się grykę, jęczmień lub proso.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
– Szybkie i smaczne danie dla całej rodziny? Kasze będą do tego idealne, gdyż zależnie od rodzaju, potrzebują jedynie od dziesięciu do dwudziestu minut, aby były gotowe do spożycia. Możesz wybrać kasze gryczane, jęczmiennie, jaglane lub kuskus – każdy wybór będzie doskonałym i wartościowym posiłkiem nawet dla najmłodszych, zwłaszcza jako składnik zbilansowanej diety
– przekonuje dietetyk i ekspert kampanii „Zboże smakuje i inspiruje” Anna Jelonek.
Z wyników badania przeprowadzonego przez Krajową Federację Producentów Zbóż na potrzeby kampanii „Zboże smakuje i inspiruje” wynika, że Polki lubią gotować, a inspirację do kulinarnych wyzwań w głównej mierze czerpią z własnych spontanicznych pomysłów, od znajomych lub ze stron internetowych poświęconych gotowaniu. Posiłki starają się przygotowywać wspólnie z dziećmi, a spożywać w gronie rodzinnym. Dla ponad 67% respondentek zdrowa dieta w głównej mierze kojarzy się z dietą „bogatą w wartości odżywcze”. Tymczasem zaledwie 3% spożywa codziennie produkty zbożowe, w tym kasze. Ankietowane mamy preferują 3 najbardziej popularne odmiany kaszy – jęczmienną, mannę i gryczaną i właśnie te 3 rodzaje pojawiają się najczęściej na ich stołach. Ta ostatnia z nich spożywana jest 2-3 razy w tygodniu przez blisko 24% badanych. Ale ponad 30% ankietowanych mam przyznało, że spożywają kaszę jaglaną, pęczak lub kuskus rzadziej niż 1 raz na tydzień, a prawie 40% nie jada kaszy kukurydzianej w ogóle. Kasze w kuchni dają mnóstwo możliwości – można wykorzystywać je jako dodatek do dań obiadowych, robić z nich sałatki, nadziewać nimi mięso lub dodawać do deserów.
- Kasze można wykorzystać na wiele sposobów. Są znakomitym dodatkiem do zup i drugich dań, a nawet deserów. Kasza gryczana dobrze smakuje z duszonymi i pieczonymi mięsami, grzybami, nadaje się do gołąbków czy zapiekanek. Kaszę jaglaną można zapiec z owocami lub przyrządzić budyń. Duże pole do popisu daje kuskus – doskonale pasuje do różnego rodzaju sałatek, grillowanych warzyw, zup i deserów. Zaletą tej kaszy jest to, że nie wymaga gotowania. Wystarczy zalać ją gorącą wodą i po chwili jest gotowa do spożycia. - tłumaczy dietetyk i ekspert kampanii „Zboże smakuje i inspiruje” Anna Jelonek.
„Zboże smakuje i inspiruje” to druga edycja kampanii, w ramach której prowadzone są działania edukacyjne mające na celu propagowanie wiedzy na temat produktów zbożowych – makaronów, pieczywa, mąk, kasz i płatków. Zbożowe inspiracje i informacje o kampanii dostępne są na stronie http://kfpz.pl/blog-kampanii
Program „Rola pieczywa i przetworów zbożowych w codziennej diecie II” finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Organizatorem programu jest Krajowa Federacja Producentów Zbóż.
Nadesłał:
Partner of Promotion
|
Komentarze (0)