Kultura, sztuka » Kultura

Kino bez obrazu

Kino bez obrazu
Zobacz więcej zdjęć »
W czasie tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych po raz pierwszy w Polsce obejrzymy film, w trakcie którego każdy przeżyje indywidualną jego wersję. Na jednej z wygaszonych sal Multikina tym razem obraz ustąpi wyobraźni.

W środę, 16 września odbędzie się premierowa projekcja słuchowiska „39/89 Zrozumieć Polskę" autorstwa wielokrotnie wyróżnianego artysty i performea L.U.C Łukasza Rostkowskiego. Słuchając autentycznych głosów wydobytych z Archiwum Polskiego Radia, wplecionych w estetykę jego nowatorskiej muzyki nadarzy się okazja by odbyć podróż przez historię Polski sensacyjnych lat 1939-89.

 

To pierwszy etap powstawania filmu, który ma połączyć archiwalne zdjęcia z animacją i grafiką talentów ekipy ze studia Platige Image i Juice.

"39/89 Zrozumieć Polskę" to potężny multimedialny projekt, którego losy można śledzić na specjalnym serwisie www.zrozumiecpolske.pl. Na dziś zaś to muzyczna opowieść o pięćdziesięcioletniej walce narodu z totalitaryzmem i niesprawiedliwością - niespotykane dotąd podejście do bardzo trudnego okresu w dziejach naszego kraju. Nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową spotykają się z autentycznymi , skreczowanymi głosami najważniejszych postaci tego okresu - od Stefana Starzyńskiego poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.

Oficjalna premiera albumu odbędzie się 17 września, w 70. rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich do Polski. Od tego dnia płyta będzie dostępna w całym kraju, w sklepach muzycznych. W październiku planowana jest trasa koncertowa, którą zakończy, 11 listopada, koncert, w trakcie kolejnej edycji festiwalu ALL ABOUT FREEDOM w Gdańsku.

Partnerem strategicznym projektu jest Europejskie Centrum Solidarności. Patronem honorowym zaś Instytut Pamięci Narodowej i POLSKIE RADIO.

Tymczasem w imieniu L.U.C`a i Platige Image zapraszamy na festiwalowe, premierowe odsłuchy - wspólnie uczcijmy trudne chwile rodaków sprzed 70. lat!

TERMINY PROJEKCJI SŁUCHOWISKA:

16 września (środa), godz. 22:00, Multikino Gdynia, sala 2

18 września (piątek), godz. 21:00, Multikino Sopot- spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

23 września (środa) godz. 20:00 Mulikino Wrocław - Pasaż Grunwaldzki - sala 2Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »