Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Koenzym q10 zaopiekuje się zdrowiem i urodą

Koenzym q10 zaopiekuje się  zdrowiem i urodą
Zobacz więcej zdjęć »
Głównym działaniem koenzymów, które znajdują się w każdej żywej komórce naszego ciała jest wytwarzanie i odpowiednie wykorzystanie energii.

Suplementy i preparaty posiadające Koenzym q10 to eliksiry młodości, lecz jaką funkcję odgrywa w ciele człowieka?

 

 

Spora ilość Q10 reguluje dotlenienie komórek i niweluje wolne rodniki, poprzez co odnawia skórę która się starzeje. Co gorsza brak koenzymów jest wynikiem stosowania diety gdzie brakuje witamin, które tworzą koenzym. To najprostsza droga do złego metabolizmu i przyspieszenia procesu starzenia się. Już od 25 roku życia wytwarzanie się koenzymu w naszym ciele zaczyna spadać, dlatego powinno się go uzupełniać, najszybsza metoda to suplementy diety i preparaty zawierające koenzym q10. Istotne jednak by dołączyć koenzym q10 również do codziennej diety np. makrela, sardynki, warzywa albo te bardziej fantazyjne jak mangostan.

Jak każdy przeciwutleniacz koenzym q10 ma funkcje przeciwnowotworowe, jest w stanie również osłabić chorobę Alzheimera a także różnorakie choroby układu krwionośnego. Dane z badań ukazały, iż koenzym Q10 polepsza stan tętnic, poprawiając tym samym możliwości fizyczne naszego ciała.

Na brak koenzymu są narażone zazwyczaj osoby dużo ćwiczące, niedożywione, schorowane lub często przebywające w zanieczyszczonym środowisku. Powoduje że są bardziej narażone na nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca i układu krwionośnego, miażdżyce zaburzenia przemiany materii, problemy przy klimakterium, a także pomniejszoną operatywność układu odpornościowego i wolną regenerację tkanek.

Jeśli należysz do tej grupy osób powinnaś zacząć zażywać suplementy bogate w koenzym q10. Poza korzyściami związanymi ze zdrowiem zauważysz szybko zauważalną poprawę wyglądu skóry.

Możliwości do reakcji koenzymu Q10 maleje wraz z wiekiem – przebieg ten jest wyjątkowo zauważalny po 40. roku życia. Na podkreślenie zasługuje fakt upośledzenia syntezy koenzymu w grupie osób które biorą statyny leki obniżające poziom cholesterolu). Porównywalnie zresztą oddziaływują inne leki, np. beta blokery, oraz trój-cykliczne preparaty na depresje. Następnymi czynnikami zmniejszającymi koenzym Q10 w organizmie są np. niedoczynność tarczycy, choroby autoimmunologiczne, częste zakażenia bądź też zbyt duży i długotrwały wysiłek fizyczny.

Koenzym Q10 zwiększa wytwarzanie energii w komórkach, zwłaszcza sercowych i mięśni szkieletu. Jest on ekwiwalentem substancji wytwarzanej przez komórki i jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Koenzym Q10 powinno stosować się w trakcie leczenia schorzeń układu krwionośnego, w chorobie niedokrwiennej serca, w prewencji i leczeniu złego ciśnienia tętniczego, klimakterium a także miażdżycy. Poprawia ponadto działanie komórek mózgowych i całego układu nerwowego, zwiększa aktywność fizyczną naszego ciała i zmniejsza objawy zmęczenia.

W dermatologii koenzym Q10, jeden z lepszych przeciwutleniaczy, jest od od dawna znanym czynnikiem hamującym starzenie się. Z kolei w kardiologii udowodniono związek stosowania koenzymu z polepszeniem sprawności serca. Koenzym Q10 może być przydatny w kuracji nadciśnienia tętniczego. Neurolodzy, po wstępnych badaniach, potwierdzają, iż koenzym q10 jest w stanie niedługo być wykorzystany jako lek uzupełniający leczenie Parkinsona. Cudownie sprawdza się również w czasie klimakterium. Powinno się profilaktycznie wzbogacić swoją dietę o suplementy zawierające w koenzym q10.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »