Społeczeństwo » Społeczeństwo
Koktajl Charytatywny na rzecz Kliniki Przylądek Nadziei
Zobacz więcej zdjęć » |
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele mediów i świata biznesu, zaprezentowany został pierwszy w Polsce, nowatorski projekt budowy wirtualnej kliniki www.wirtualna-klinika.pl . Gospodarzami byli Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" oraz Prof. dr hab. Alicja Chybicka, kierownik tej niezwykłej placówki medycznej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Projekt budowy wirtualnej kliniki jest jedną z inicjatyw organizowaną przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" na rzecz budowy nowej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu - Kliniki Przylądek Nadziei. Dolnośląska placówka jest największym kompleksowym ośrodkiem hematologii i onkologii dziecięcej w Polsce. Co roku, zespół lekarski pod kierownictwem Prof. dr hab. Alicji Chybickiej (wybranej Kobietą Roku 2008 przez magazyn Twój Styl) bierze pod swoje skrzydła blisko 2 tysiące dzieci chorych na nowotwory. Na 100 małych pacjentów aż 80 wraca tu do zdrowia, pokonując jedną z najgroźniejszych współczesnych chorób. Wyleczalność na poziomie ponad 80% sprawia, że tutejsza placówka, jest nie tylko uznawana za jedną z najlepszych w Polsce, ale i w Europie. Pomimo wybitnych osiągnięć, klinice grozi zamknięcie. Dramatyczny stan techniczny przedwojennego budynku w którym obecnie mieści się klinika, utrudnia powrót do zdrowia małym pacjentom w okresie utraty odporności spowodowanej chorobą i terapią. Co więcej brak odpowiedniej liczby pomieszczeń, a przede wszystkim oddziału popszeczepowego sprawia że klinika jest zmuszona przyjmować o 50 % mniej pacjentów. Budowa nowej - Kliniki Przylądek Nadziei, nie tylko uchroni małych pacjentów przed koniecznością przewiezienia do innych ośrodków medycznych w Polsce, ale i przede wszystkim umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie, znacznie większej liczby chorych dzieci.
Inicjatywa budowy wirtualnej kliniki (www.wirtualna-klinika.pl) polega na sprzedaży wirtualnych cegiełek i sprzętów w systemie płatności online. Internauci mogą dokonać zakupu konkretnych cegieł czy elementów wyposażenia- od zabawek dla dzieci, po system monitoringu budynku. Wybór przedmiotów jest szeroki, dostosowany do różnych możliwości finansowych kupujących. Projekt jest realizowany etapami. W pierwszym etapie wraz z internautami organizatorzy chcą zbudować recepcję Kliniki Przylądek Nadziei. Formuła projektu jest interaktywna i celowa. Poprzez wirtualną budowę, internauci nie tylko angażują się w projekt, ale i na bieżąco widzą efekty tego zaangażowania. System odznacza kto jest nabywcą danego przedmiotu lub cegiełki. W ramach rozwoju projektu, będą powstawać kolejne pomieszczenia i piętra placówki.
„Kierując się doświadczeniem naszych i innych organizacji szukaliśmy nowatorskiego rozwiązania, który przez nowoczesną formułę, przyciągnie uwagę możliwie wielu osób gotowych wspierać projekt budowy kliniki „Przylądek Nadzie". Internet i możliwości nowych mediów dają nieograniczone możliwości w tym zakresie. Liczymy, że innowacyjna formuła projektu przyciągnie uwagę szczególnie młodych ludzi i aktywnych użytkowników internetu, których potencjał i skuteczność działania, jak pokazują niedawno organizowane akcje (Flakmecz na rzecz Pauliny Pruskiej, Siepomaga), są przeogromne." - powiedziała Agnieszka Aleksandrowicz, jedna z gospodyń koktajlu i Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)