Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda
Kolagen dobry również na cellulit
Zobacz więcej zdjęć » |
Kolagen początkowo stosowany głównie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych dziś polecany jest w walce z większością defektów skórnych. Przyspiesza regenerację skóry i usuwanie blizn po trądziku, ułatwia likwidację rozstępów, poleca się go na stawy i w medycynie przeciwstarzeniowej, wreszcie coraz bardziej docenia się jego rolę w zwalczaniu cellulitu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kolagen na cellulit i rozstępy
Obydwa defekty bardzo często występują jednocześnie, co nie powinno dziwić, bowiem i rozstępy i cellulit powstają wskutek osłabienia włókien kolagenowych będących swoistym rusztowaniem dla tkanek skóry, nadających jej jędrność, elastyczność i wytrzymałość. Gdy dojdzie do osłabienia tych włókien skóra traci swoje właściwości, tkanki zwiększają przepuszczalność (to przyczynia się do powstania cellulitu) i są podatne na uszkodzenia mechaniczne (pękają pod wpływem rozciągania - w efekcie na skórze pojawiają się rozstępy). Wzmocnienie włókien kolagenowych umożliwia skórze regenerację, a co za tym idzie redukcję cellulitu i usuwanie rozstępów.
Jak wzmacniać skórę?
Zdanie się na sposoby naturalne może nie wystarczyć, chociaż zarówno w walce z cellulitem jak i z rozstępami należy przyjrzeć się podaży białka w diecie i ewentualnie zwiększyć jego ilość. Jednak im jesteśmy starsi tym trudniej o pełną regenerację, a w takiej sytuacji warto posłużyć się dodatkowymi środkami tj. suplementacją i kosmetykami dostarczającymi kolagenu oraz pobudzającymi fibroblasty do jego produkcji.
Kolagen w suplementach
Zadziała od wewnątrz. Stosowanie suplementacji jest szczególnie uzasadnione u osób, które przekroczyły 35 rok życia, bo w tym właśnie czasie organizm zaczyna drastycznie zmniejszać produkcję nowych struktur, zdolności regeneracyjne spadają, coraz częściej zapadamy na choroby i coraz bardziej jesteśmy zagrożeni różnego rodzaju defektami. Kolagen w suplementach poprawia nie tylko wygląd skóry przyczyniając się do redukcji rozstępów i cellulitu, wpływa też na pozostałe tkanki, a nawet całe narządy i układy.
Kolagen w kosmetykach
Działa od zewnątrz. Kosmetyki dostępne na rynku mają właściwości dwojakiego rodzaju: jedne dostarczają skórze gotowych struktur kolagenowych inne pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenu poprawiając jednocześnie ich jakość. Trudno jednoznacznie ocenić, które są lepsze, choć wydaje się, że dopóki jest to możliwe lepszym rozwiązaniem jest stymulowanie potencjału regeneracyjnego własnego organizmu niż dostarczanie mu gotowych rozwiązań z zewnątrz.
Komentarze (0)