Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Konkurs Bezpieczny Przejazd rozstrzygnięty!

Spółka Emapa, świadoma powagi zagrożenia wynikającego z braku zachowania szczególnej ostrożności przez kierowców przed i na przejazdach kolejowych, czynnie wspierała inicjatywę PKP Polskich Linii Kolejowych „Wyhamuj przed przejazdem i zdobądź nagrody”.

Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie znaku STOP w oryginalny sposób. Technika była dowolna, a tym samym pole do popisu ogromne. Wśród nadesłanych prac internauci swoimi głosami wybrali te najciekawsze, najbardziej niekonwencjonalne, a jednocześnie silnie przemawiające do odbiorcy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pracowitością.

Znaki STOP były układane za pomocą papierowych kubków i plastykowych łyżeczek, zestawu „resoraków”, liści czy świeczek aż po grupę ludzi. Trzy osoby, które zdobyły największą liczbę głosów otrzymały nagrody ufundowane przez Spółkę Emapa – kompletne zestawy do nawigacji GPS. Pierwsza nagroda trafiła do Pani Teodozji Ćwiklińskiej, która znak STOP przedstawiła za pomocą atrybutów jesieni, pieczołowicie ułożonych w zgrabną całość. Po obwodzie znaku ułożone są tory, po których „porusza się” kartonowy pociąg. Dopełnieniem całej kompozycji jest krzyż św. Andrzeja, wykonany z obklejonych taśmą plastikowych butelek. Praca jest staranna i oryginalna, a jednocześnie ściśle związana z tematem.  Laureatka otrzymała ponad 10% głosów Internautów. Po dogrywce drugiej miejsce zajął Pan Daniel Pawlik, a trzecie Pan Daniel Chrabiniak.

Oprócz głównych nagród Emapa ufundowała również nagrody dodatkowe.  Do 14 wyróżnionych uczestników trafiły Multimedialne Mapy Polski i Europy Wydawnictwa Cartall. Laureatom gratulujemy, mając jednocześnie nadzieję że ta i jej podobne inicjatywny będą miały pozytywny wpływ na zachowanie kierowców nie tylko przed przejazdami kolejowymi, ale i na drogach całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z pracami laureatów konkursu oraz obejrzenia pełnej galerii nadesłanych prac. Aktywne wspieranie akcji mających na celu budowę świadomości i zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących w przypadku Emapy nie kończy się na pozostaniu partnerem konkursu. W celu wcześniejszego ostrzegania kierowców o występowaniu przejazdów kolejowych, Spółka Emapa rozszerzyła zestaw swoich atrybutów mapowych o bazę ponad 13 000 przejazdów z wyróżnieniem strzeżonych i niestrzeżonych oraz podziałem na 4 szczegółowe kategorie A, B, C, D wyszczególnione przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Poszczególne grupy informują o występowaniu rogatek, sygnalizacji świetlnej czy natężeniu ruchu w miejscu danego przejazdu. Wśród przejazdów kolejowych znajdują się również przejazdy niezdefiniowane, czyli takie dla których brak jest odpowiednich danych. Najczęściej są to nieaktywne szlaki kolejowe. Informacje o przejazdach zaimplementowane w produktach Spółki Emapa z pewnością zwiększają bezpieczeństwo na drogach, a także mogą przyczynić się do znacznej oszczędności czasu dojazdu do wybranego punktu.

Zachęcamy do zapoznania się z tym innymi atrybutami mapowymi na www.emapi.pl  

Kontakt dla mediów:

Marcin Maroszek

Menedżer ds. Projektów Marketingowych i PR

m.maroszek@emapa.pl

tel. kom.: +48 693 356 128 

INFORMACJE DODATKOWE:

Spółka Emapa powstała w 2001 roku jako spółka-córka firmy Cartall – jednego z najdłużej działających w Polsce Wydawnictw Multimedialnych. Celem Spółki Emapa od samego początku było zaspokojenie coraz bardziej wyspecjalizowanych potrzeb klientów w zakresie profesjonalnych systemów logistycznych i systemów informacji przestrzennej oraz wysokiej jakości map cyfrowych. Efektem pracy zespołu specjalistów GIS jest rodzina systemów Emapa, tworzonych przy uwzględnieniu specyfiki poszczególnych branż. Asortyment Spółki Emapa obejmuje same dane cyfrowe (najdokładniejsza mapa Polski, kompletna mapa Europy i przejazdowa mapa Azji), zaawansowaną technologię umożliwiającą ich wykorzystywanie zgodnie z potrzebami Klienta (serwer MapCenter), jednostanowiskowe aplikacje do profesjonalnego wytyczania tras, współpracy z monitoringiem (Emapa Transport+, Emapa Transport Europa, Emapa Transport+ Europa) analiz geoprzestrzennych (Emapa GeoMarketing) oraz ich sieciowe odpowiedniki (seria GeoNet). Priorytetem biznesowym Emapy są zaawansowane technologicznie rozwiązania dla wymagającego klienta biznesowego. Więcej informacji o firmie można uzyskać na stronie www.emapa.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcin Maroszek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »