Dom » Budownictwo

Konkurs „Pierwsze okno z PCV w Polsce” tylko do końca marca

Konkurs „Pierwsze okno z PCV w Polsce” tylko do końca marca
Zobacz więcej zdjęć »
Od początku lutego trwa akcja poszukiwania najstarszego okna PCV w Polsce. Spośród okien zgłoszonych do konkursu w lutym, najstarsze pochodzi z 1975 roku.

W lutym i marcu cała Polska szuka najstarszego okna PCV. Do konkursu zostały zgłoszone okna z całej Polski, montowane w latach 1975-2000, najczęściej na terenie województwa śląskiego, ale również np. podlaskiego.

- Zgłoszenia są weryfikowane pod kątem dowodowym. W trakcie wizji lokalnej gromadzimy posiadany przez właściciela okna materiał dowodowy oraz sprawdzamy datę produkcji. Zaczynamy od najstarszego zgłoszonego okna i, jeśli dowody okazują się wystarczające, poprzestajemy na tym przypadku.  - mówi Hanna Gut z agencji GutPR.

Najstarsze obecnie zgłoszone i zweryfikowane okno pochodzi od polskiego producenta i zostało całkowicie wyprodukowane w Polsce. Jest ono zamontowane w Łaziskach Górnych. Właściciel okna posiada dokument ze spółdzielni mieszkaniowej "Razem" w Łaziskach, który poświadcza m. in. datę oddania mieszkań do eksploatacji i potwierdza, iż w wybudowanym przez FADOM Żory budynku zostały zainstalowane okna z PCV. Co ciekawe, okna były montowane bezpośrednio w prefabrykatach, jeszcze  przed powstaniem budynku.

Dodatkowo na oknach pozostały  fabryczne oznaczenia Huty Szkła Okiennego Szczakowa, datujące rok produkcji szyb na Październik 1975. Okno powstało zatem nie później niż w Grudniu 1975.

- Zaskoczyło nas to, że weryfikowane okna, po trzydziestu czterech latach eksploatacji dawały się otwierać i zamykać bez większych problemów (robił to towarzyszący nam fotograf) - mówi organizator konkursu. – część okien była pomalowana, jednak w tych, które po prostu zostały dobrze wyczyszczone, wydaje się, że profile nie zmieniły koloru - są nadal białe, co widać szczególnie dobrze na zgłoszonym do konkursu zdjęciu (na tle śniegu).

To jeszcze nie koniec akcji poszukiwań pierwszego okna PCV w Polsce. Czy uda się znaleźć okno PCV wyprodukowane i zamontowane wcześniej niż w 1975 roku? Do końca marca okna można zgłaszać na oficjalnej stronie konkursowej www.pierwsze-okno.pl. Na zwycięzcę czeka darmowa wymiana okien we wskazanym lokalu do kwoty 20.000 zł.

Organizatorem konkursu jest agencja GutPR.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »