Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kościan ma już nowoczesną stację dializ

Kościan ma już nowoczesną stację dializ
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsi pacjenci nowej stacji dializ rozpoczną leczenie 2 marca 2009 roku. Nowopowstały ośrodek został wyposażony w najwyższej jakości sprzęt dializacyjny, dzięki czemu chorzy z Kościana i okolicznych powiatów zyskają dostęp do profesjonalnej opieki medycznej opartej o światowe standardy.

Międzynarodowe Centrum Dializ Kościan, znajdujące się na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie przy ul. Szpitalnej 7, jest jedną z najnowocześniejszych placówek w województwie wielkopolskim.

W ośrodku stosuje się najwyższej jakości sprzęt dializacyjny, a wszystkie jego zużywalne elementy są jednorazowe. W terapii nerkozastepczej na nowoczesnych aparatach do dializoterapii, tzw. „sztucznych nerkach", stosowane będą biozgodne błony dializatorów typu HighFlux, co umożliwia skuteczniejsze usunięcie toksyn z organizmu.
W kościańskim ośrodku, pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych pielęgniarek w pełnym zakresie. Każdy pacjent stacji będzie mógł korzystać z bezpłatnego, klimatyzowanego transportu do ośrodka, otrzyma regenerujący posiłek, a podczas zabiegu czas szybciej będzie płynął w klimatyzowanych salach wyposażonych w TVSAT.

Leczenie w stacji dializ będą mogli podjąć pacjenci z powiatu kościańskiego i okolic. Ośrodek będzie dysponował 14 stanowiskami dializacyjnymi i w ciągu tygodnia leczeniu nerkozstępczemu będzie mogło być poddawanych 80 pacjentów. Międzynarodowe Centrum Dializ Kościan działa w ramach umowy z NFZ i wykonuje zabiegi dializoterapii bezpłatnie dla wszystkich pacjentów.

Cieszymy się, że możemy oddać do dyspozycji pacjentów z Kościana i z okolic stację dializ na światowym poziomie. Mamy nadzieję, że skierowani do nas chorzy będą się u nas czuli komfortowo. Zapewnimy im pełną opiekę i bezpieczeństwo" - powiedział Ordynator MCD Kościan, dr Łukasz Kasprzak.

Informacje na temat leczenia w stacji dializ w Kościanie można uzyskać pod numerem telefonu: 065/ 511 41 16.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »