Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Kosmetyki do zadań specjalnych

Żaden kosmetyk nie jest w stanie zapewnić równie spektakularnych efektów, jakie dają zaawansowane zabiegi medycyny estetycznej. Natomiast odpowiednie preparaty o dobrze dobranym składzie potrafią być doskonałym uzupełnieniem i wsparciem dla każdej terapii.

To tzw. kosmeceutyki, które przedłużają rezultaty zabiegów i powinny znaleźć się na półce każdego, kto korzystał z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Polki coraz chętniej korzystają z najnowszych rozwiązań pozwalających dłużej cieszyć się zdrowym wyglądem i dobrym samopoczuciem. Ich świadomość i wiedza w zakresie medycyny estetycznej systematycznie rośnie. Część z nich wie już także, że efekty każdego zabiegu można wesprzeć domową kuracją. Dzięki kosmeceutykom.

Kosmetyki z innej półki

Kosmeceutyki to preparaty z pogranicza kosmetyków i leków, bo oprócz działania pielęgnacyjnego, wykazują również właściwości lecznicze i wspomagające terapię. Od kosmetyków różni je bogatszy skład i większe stężenie substancji aktywnych. – Są to produkty bazujące na witaminach, związkach mineralnych, ekstraktach roślinnych oraz antyoksydantach, fitoestrogenach czy kwasach owocowych. Są pozbawione sztucznych ulepszaczy oraz związków zapachowych i barwników podrażniających skórę, co sprawia, że mają szerokie spektrum działania i pełnią wiele istotnych funkcji w leczeniu skóry – wyjaśnia dr Edyta Engländer z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Kosmeceutyki ze względu na specjalistyczne działanie często wykorzystywane są przez dermatologów i lekarzy medycynę estetycznej w roli wsparcia terapii kondycjonujących skórę.

Kosmeceutyki regenerują skórę po zabiegach, przedłużają i wzmacniają ich efekty. To dlatego, że zawarte w nich składniki aktywne stymulują ją do regeneracji, zabezpieczają też przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, np. wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia – dodaje. W zależności od rodzaju terapii i zastosowanego zabiegu stosuje się różne preparaty. Właściwe dobierze dermatolog.

Aktywny koktajl

Skład kosmeceutyków jest bardzo zróżnicowany. Wieloskładnikowe preparaty, które zawierają takie substancje aktywne jak chociażby kwas kojowy, rozjaśniający ekstrakt z mącznicy, czy przeciwzapalny ekstrakt z morwy białej pomagają przedłużyć np. efekty mezoterapii. To zabieg polegający na dostarczeniu skórze składników aktywnych.

Efekty zabiegu to rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień czy przywrócenie jędrności. By zostały na dłużej skórę warto kondycjonować też w domu, stosując odpowiednie preparaty - mówi dermatolog. Wieloskładnikowe kosmeceutyki sprawdzą się przy młodszej skórze. Wsparciem dla skóry dojrzałej mogą się okazać preparaty zawierające fitoestrogen, zalecane głównie kobietom w okresie menopauzy.

Poprawka kwasem glikolowym

Odpowiednio dobrane kosmeceutyki mogą również przedłużyć działanie popularnych peelingów, które są stosowane najczęściej jako element profilaktyki antystarzeniowej oraz terapii depigmentacyjnej. Peelingi mobilizują skórę do odnowy i regeneracji, wykorzystując zazwyczaj właściwości silnie stężonych naturalnych kwasów owocowych lub substancji chemicznych – By wzmocnić efekt zabiegu można stosować w domu preparaty na bazie kwasu glikolowego. Podawany w niskich stężeniach ma bardzo efektywne działanie nawilżające oraz delikatne złuszczające naskórek. Jest ceniony za swoje właściwości antyseptyczne – mówi dr Edyta Engländer.

Witaminowe wsparcie dla laserów

Popularnym składnikiem kosmeceutyków są witaminy – w tym najpopularniejsza C i syntetyczna postać witaminy A, czyli retinol. - Witamina C to silny i efektywny antyoksydant zwalczający wolne rodniki oraz składnik stymulujący syntezę kolagenu. Natomiast witamina A w postaci retinolu ma działanie stymulujące i regulujące wzrost komórek oraz pomaga hamować zmiany, które pojawiają się na skórze wraz z upływem czasu - wyjaśnia dermatolog. Dobór witamin uzależniony jest w dużej mierze od wieku. Kobiety po 25. roku życia powinny stosować witaminę C. Retinol lepiej się sprawdza przy skórze dojrzałej, u pań po 35. roku życia. Witaminowe wsparcie jest wskazane w przypadku wszystkich zabiegów odmładzających, zwłaszcza pobudzających produkcję kolagenu i elastyny (np. termoliftingi, zabiegi laserowe).  

Kosmeceutyki stosowane jako uzupełnienie kuracji leczniczych mogą zrobić wiele dobrego, pod warunkiem, że będą właściwie dobrane. – Mimo coraz większej wiedzy o poszczególnych składnikach i działaniu preparatów, odradza się stosowania ich na własną rękę. To, co dobre dla skóry jednej osoby niekoniecznie będzie dobre dla kogoś innego. Decyzję zawsze powinien podejmować lekarz – podsumowuje specjalista. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »