Technologie » Fotografia

LEICA M8.2

LEICA M8.2
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa lata po premierze modelu M8 Leica wprowadza odmianę M8.2. Uczciwie będzie od razu zaznaczyć, że nowości jest tu stosunkowo niewiele. Były one zresztą oferowane od jakiegoś czasu przez serwisy Leiki i polegały na modernizacji migawki oraz pokrywaniu wyświetlacza szafirowym szkłem.

Nowa migawka jest przede wszystkim znacznie cichsza, na tyle, że producent rekomenduje używanie jej nawet podczas kameralnego koncertu lub przedstawienia teatralnego.

Zamiast trzasku migawka wydaje cichy szelest, podobny do dźwięku wydawanego przez starą płócienną migawkę z analogowych aparatów serii M. Jak się okazało, nie ma nicza darmo - cichsza migawka nie jest w stanie osiągnąć wartości 1/8000 s, jak model M8, lecz jedynie 1/4000 s.

Kosmetyczne zmiany dotknęły także obudowę oraz charakterystyczny element designu - czerwoną kropkę z napisem Leica. Teraz jest już czarna. Reszta bez zmian. Leica to aparat dla zawodowców, tych, którzy zostali fanami tej marki jeszcze w czasach analogowych, i tych, którzy szukają nowej, solidnej i niezawodnej konstrukcji. Więc znaleźli, choć kosztowną.

Cecha Opis
Stabilizacja brak
Czułość 60-2500 ISO
Karty pamięci SD, SDHC (do 32 GB)
Programy tematyczne brak
Wideo brak
Wizjer optyczny
Wymiary 138,6×80,2×36,9 mm
Waga 640 g (z baterią)
Funkcje Tryb zdjęć seryjnych 2 kl./s, Kompatybilny z obiektywami serii M, Wbudowany cyfrowy filtr redukujący efekt Moiré, Tryb czyszczenia matrycy, Korekcja dioptryczna celownika, Złącze USB 2.0 (gniazdo Mini-B)

Sugerowana cena detaliczna wg dystrybutora w Polsce: 17 000złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »