Technologie » Komputery

LENOVO OTRZYMUJE NAGRODĘ „GOLD RISING STAR” PRZYZNAWANĄ PRZEZ GLOBAL TECHNOLOGY DISTRIBUTION COUNCIL

LENOVO OTRZYMUJE NAGRODĘ „GOLD RISING STAR” PRZYZNAWANĄ PRZEZ GLOBAL TECHNOLOGY DISTRIBUTION COUNCIL
Zobacz więcej zdjęć »
Branża dystrybucyjna wyróżnia firmy technologiczne za wyjątkowy rozwój sprzedaży w regionie

Barcelona, Hiszpania - 12 czerwca 2014 r.: Firma Lenovo (HKSE: 992) poinformowała dzisiaj o otrzymaniu jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień branży technologicznej - europejskiej nagrody „Gold Rising Star" przyznawanej przez Global Technology Distribution Council (GTDC). Nagrody GTDC „Rising Star" stanowią wyraz uznania dla firm technologicznych za wyjątkowy rozwój sprzedaży w regionie w ciągu minionego roku za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych. Członkowie rady GTDC należą do światowej elity dystrybutorów produktów technologicznych - w skali globalnej uzyskują obroty przekraczające 130 miliardów USD. Firma Lenovo zdobyła najwyższe wyróżnienie w kategorii przychodów od 500 milionów euro.


Firma Lenovo znalazła się w gronie 15 zwycięzców z Europy, wybranych spośród setek producentów i wydawców, którzy zaspokajają wymagania dostawców rozwiązań technologicznych, oferując produkty i usługi za pośrednictwem dystrybutorów. Europejskie nagrody GTDC Rising Star wręczono 12 czerwca w Barcelonie w Hotelu Pullman.

Zdobywcy złotych, srebrnych i brązowych nagród „Rising Star" zostali wybrani w pięciu kategoriach przychodów:

  •  500 milionów euro lub więcej
  • 250 milionów-500 milionów euro
  • 100 milionów-250 milionów euro
  • 50 milionów-100 milionów euro
  • 25 milionów-50 milionów euro

Przychód firm jest estymowany na podstawie wzrostu sprzedaży w ciągu ostatniego roku zgodnie z danymi panelu dystrybucyjnego SalesWatch firmy CONTEXT.

Zwycięzcami w kategorii 500 milionów euro lub więcej byli:

Firma

Pozycja w rankingu Rising Star

Lenovo

Złota nagroda

Apple

Srebrna nagroda

Samsung

Brązowa nagroda

 

 

Partnerzy handlowi odegrali decydującą rolę w osiąganiu świetnych wyników Lenovo. Pomogli nam uzyskać pierwszą pozycję wśród producentów komputerów PC na świecie i drugą w regionie EMEA, w którym sprzedaż za pośrednictwem kanału dystrybucji składa się na 95% naszych łącznych obrotów - powiedział Vincent Fauquenot, wiceprezes Lenovo ds. produktów i kanałów dystrybucji w regionie EMEA. Jest to fascynujący okres w historii Lenovo. Jesteśmy liderem w nowych kategoriach produktów, takich jak urządzenia działające w różnych trybach, szybko powiększamy udział w rynku tabletów, rozwijamy działalność w segmencie smartfonów, a także położyliśmy fundamenty pod intensywny rozwój w sferze serwerów - właśnie trwa proces przejmowania działu serwerów x86 firmy IBM. Lenovo stwarza partnerom w kanale dystrybucji nowe możliwości współpracy i rozwoju ich działalności - zarówno w naszym zasadniczym segmencie PC, ale też w nowych obszarach. Wierzymy, że dzięki takiej współpracy, Lenovo i partnerzy zrealizują swoje ambicje.

Zasady przyznawania nagród „Rising Star"
Do uzyskania nagrody „Rising Star" są uprawnieni producenci, którzy sprzedają produkty
za pośrednictwem firm członkowskich GTDC od co najmniej roku. Złote, srebrne i brązowe nagrody w poszczególnych kategoriach przychodów są przyznawane na podstawie danych CONTEXT SalesWatch za okres od kwietnia 2013 do marca 2014 r.

 

 

O firmie Lenovo

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego, o obrotach wynoszących 34 miliardów USD, największym producentem komputerów PC na świecie oraz nowym liderem na rynku PC Plus. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo - firma z globalnej listy Fortune 500 - ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach, oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA).  Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.

 

Informacje o Global Technology Distribution Council

Global Technology Distribution Council to branżowe konsorcjum reprezentujące czołowych dystrybutorów produktów technologicznych na świecie. Członkowie GTDC osiągają rocznie dochody przekraczające 130 miliardów USD dzięki sprzedaży produktów, usług i rozwiązań na całym świecie za pośrednictwem różnych kanałów biznesowych. Konferencje GTDC wspierają rozwój i poszerzanie strategicznego partnerstwa podmiotów łańcucha dostaw w celu ciągłego zaspokajania zmiennych potrzeb producentów, klientów końcowych i dystrybutorów. Członkami GTDC są między innymi AB S.A. (WSE: ABPL), ABC Data, ALSO (SIX: ALSN), Arrow Electronics (NYSE: ARW), Avnet (NYSE: AVT), Computer Gross Italia, Copaco N.V., DCC SerCom, D&H Distributing, Esprinet (PRT.MI), Ingram Micro (NYSE: IM), Intcomex, Logicom (CSE:LOG), Officer Distribuidora, Redington (BSE: REDI), SiS Technologies (HKSE: 0529), ScanSource (NASDAQ:SCSC), SYNNEX (NYSE: SNX), Tech Data (NASDAQ: TECD), Westcoast LTD i Westcon Group

 

Dodatkowych informacji w imieniu Lenovo udziela:

Borja Velón

Head of Product Communications, Lenovo EMEA

+34 618384722 / borjavelon@lenovo.com
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »