Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

"Mądra" dieta ucznia – klucz do sukcesów szkolnych

"Mądra" dieta ucznia – klucz do sukcesów szkolnych
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną z przyczyn zaburzeń koordynacji wzrokowo-ruchowej czy trudności z koncentracją może być dieta uboga w ryby. Zbyt niskie spożycie DHA można obecnie łatwo uzupełniać poprzez podawanie suplementów diety na bazie oleju rybiego. Jednym z takich suplementów są GwiazdoSprytki.

Obserwowany coraz częściej u dzieci brak koncentracji, kłopoty z przyswajaniem informacji, męcząca dziecko i wszystkich wokół nadpobudliwość – to problemy niepokojące wielu dzisiejszych rodziców.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

W sposób szczególny uwidaczniają się one, kiedy dziecko idzie do szkoły czy przedszkola. Na każdym etapie edukacji takie problemy nie tylko opóźniają proces poznawczy, rodzą również stres i frustrację, wpływają bowiem na uzyskiwanie gorszych wyników, mimo wytężonej pracy. Obserwując takie niepokojące symptomy zastanawiamy się nad wizytą u psychologa, nie myśląc nawet, że problemem może być … nieodpowiednia, uboga w ryby, dieta. Jej skutkiem jest niedobór zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, wpływających na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. 

DHA w codziennej diecie

Zasadnicze znaczenie dla rozwoju mózgu i intelektu dziecka ma kwas DHA (dokozaheksaenowy) – wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega-3. Wysokie skoncentrowanie DHA znajduje się w tkance mózgowej, która tworzy do 20% szarej kory mózgowej – dlatego DHA jest tak ważny w codziennej diecie, szczególnie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Niedobór DHA może zahamować rozwój psychomotoryczny dziecka, a u dorosłych prowadzić do zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja czy agresja, problemy z pamięcią.

Źródła „dobrej diety”

Organizm człowieka nie potrafi samodzielnie wytwarzać odpowiedniej ilości DHA, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Najlepszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-3, w tym kwasu DHA,  są algi oraz ryby pochodzące ze słonych mórz: łosoś, tuńczyk czy makrela, które powinny znaleźć się w jadłospisie przynajmniej dwa razy w tygodniu. Niestety, nie jest to ulubiona potrwa, nie tylko naszych dzieci… Brak kwasu DHA można uzupełnić poprzez podawanie suplementów na bazie oleju rybiego.

GwiazdoSprytki – kapsułki dla mądrej główki

GwiazdoSprytki to żelowe kapsułki do żucia, które pomagają zapewniać odpowiednią dla dziecka ilość nienasyconych kwasów omega-3, w tym najważniejszego – DHA, uzupełnionych o witaminy: A, C i D. Produkowane z oleju z ryb, który wspiera rozwój intelektualny dziecka i pozytywnie wpływa na koncentrację, zdolność przyswajania wiedzy, a także wspomaga naukę czytania, wymowy, a nawet rozwijania zasobu słownictwa.

Dodatkowo kwas DHA, zawarty w GwiazdoSprytkach, zwiększa poziom neuroprzekaźnika serotoniny w organizmie, co ma znaczenie dla lepszego samopoczucia dziecka. Jest to szczególnie istotne w okresach, gdy w życiu dziecka następuje znaczne nawarstwienie dodatkowych, również pozaszkolnych zajęć.

GwiazdoSprytki są bardzo chętnie przyjmowane przez dzieci ze względu na pyszny pomarańczowy smak i formę żelowej, możliwej do żucia, kapsułki. Mogą być podawane dzieciom od 4 roku życia. Jedna kapsułka GwiazdoSprytków dziennie dostarcza 125 mg DHA pochodzącego z ryb, czyli odpowiednią dla organizmu dziecka dzienną porcję kwasu omega-3. 

GwiazdoSprytki uzyskały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka oraz tytuł „Odkrycie Roku 2010” w ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2010.

Cena produktu: 30 kapsułek – 26,50 zł

Producent: Walmark Sp. z o.o

DODATKOWE INFORMACJE:

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) – wielonienasycony kwas tłuszczowy Ω-3 (omega-3) zaliczany do NNKT. Najlepszym jego źródłem jest tłuszcz rybi, w mniejszych stężeniach występuje także w niektórych algach oraz w nasionach lnu.

DHA wykazuje szereg pozytywnych oddziaływań na organizm. Spożywany w pokarmach powoduje obniżenie poziomu triacylogliceroli we krwi. Z kolei niedobór kwasu dokozaheksaenowego powoduje niski poziomu serotoniny w mózgu, a także może mieć związek z występowaniem ADHD, choroby Alzheimera i depresji.

W tych przypadkach jest on stosowany wraz z kwasem eikozapentaenowym (EPA), który jest substratem do wytwarzania DHA.

Przeprowadzone w ostatnich latach liczne badania u dzieci w wieku szkolnym wykazały pozytywny wpływ kwasów omega-3 (DHA, a także AA) na rozwój intelektualny dzieci oraz złagodzenie lub wyeliminowanie specyficznych trudności w nauce, takich jak opóźnienie w rozwoju mowy, zaburzenia uwagi i nadmiernej aktywności. Kwasy te wpływają na poprawę umiejętności czytania i pisania, lepszą koncentrację i osłabienie agresji. Podobnie zresztą, jak występowanie wielu chorób w wieku późniejszym, np. demencji w wieku starszym” - zaznacza dr Alina Sobieraj-Basiewicz - specjalista II stopnia zakresu pediatrii.

Obecnie, w świetle różnorodnych badań, nikt już nie neguje znaczenia oleju rybiego, jako źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych, dla rozwoju intelektualnego dziecka. Kwasy z grupy omega-3 (DHA, a także AA) wpływają na złagodzenie specyficznych trudności w nauce, takich jak opóźnienia w rozwoju mowy czy zaburzenia uwagi i nadmierna aktywność. Z drugiej zaś strony - sprzyjają poprawie koncentracji, umiejętności czytania i pisania, osłabieniu agresji.

Znaczenie kwasów omega-3 uwydatnia się już w okresie płodowym i przenosi na wiek szkolny i życie dorosłe. Dlatego tez nacisk kładzie się na wyrównywanie ich braków, począwszy od czasu ciąży, poprzez niemowlęta i dzieci starsze, Az po wiek późniejszy.

O Walmark Sp. z o.o.

Spółka Walmark jest największym producentem suplementów diety w Europie Środkowej. W Polsce Walmark rozpoczął działalność w 1999 roku jako trzeci zagraniczny oddział spółki. Śledząc światowe trendy i potrzeby konsumentów, firma Walmark stale poszerza gamę swoich produktów. Do najpopularniejszych należą: ArthroStop®, Permen®, Urinal® Walmark, Benosen®, Prostenal®, Varixinal®, Błonnik, WMC Wapń-Magnez Cynk, Lecytyna 1200 mg Forte oraz cieszące się dużym uznaniem rodziców i dzieci preparaty multiwitaminowe Marsjanki i GwiazdoSprytki. Obecnie Walmark oferuje ponad 100 pozycji asortymentowych na polskim rynku, zajmując drugą silną pozycję wśród producentów suplementów diety. Firma zyskała zaufanie konsumentów, środowiska opiniotwórczego, co zostało potwierdzone licznymi wyróżnieniami i nagrodami. Na ten rozwój i osiągane przez nią wyniki mają wpływ bardzo dobre preparaty, skuteczna strategia firmy oraz powiększające się grono zadowolonych konsumentów. Dzięki temu można mówić o podwójnym sukcesie – budowie coraz silniejszej pozycji rynkowej firmy w Polsce oraz popularyzacji zdrowego trybu życia wśród Polaków.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Agnieszka Dźwigoń: 12/ 260 91 62, kom.: 698 618 575, e-mail: agad@openmedia.pl

Maria Kmita-Wołek: 12/ 260 91 68, kom.: 606 501 415, e-mail: maria@openmedia.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Walmark
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »