Kultura, sztuka » Kultura

Marka MFP® firmy Pfleiderer partnerem projektu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

29 listopada 2012 r. zainaugurowana została kolejna odsłona projektu Laboratorium Przyszłości: RAZEM/OSOBNO. W jego architekturze Jakub Szczęsny w inspirujący sposób wykorzystał drewnopochodne płyty budowlane MFP®.

Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO to kolejna - po projekcie REGRESS/PROGRESS - odsłona długofalowego projektu zainicjowanego w 2011 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Jego celem jest zwrócenie się ku przyszłości poprzez połączenie najważniejszych tematów, prognoz i intuicji obecnych w sztuce współczesnej, nauce, polityce i życiu społecznym. Projekt potrwa od listopada 2012 do maja 2013. Projekt RAZEM / OSOBNO skupia się na społeczeństwie przyszłości: relacjach jednostki i grupy, możliwych typach organizacji społecznej i partycypacji w świecie, przeciwstawnych tendencjach, które mogą mieć wpływ na to, jak potoczy się życie społeczne i jakie przyjmie formy. Laboratoryjna, eksperymentalna formuła służyć ma poszerzaniu możliwości refleksji i budowaniu długofalowego dialogu pomiędzy zaproszonymi ekspertami, artystami i publicznością.
Na program Laboratorium Przyszłości składają się na wystawy, prezentacje, performanse, pokazy filmowe, konferencje, warsztaty, wykłady i dyskusje. W przestrzeni Zamku Ujazdowskiego powstaje aktywna platforma do rozmów, formowania opinii i koncepcji wśród polityków, naukowców, filozofów, ekonomistów, socjologów oraz artystów zainteresowanych tematyką przyszłości. Spotkania i imprezy związane z projektem odbywają się w każdy czwartek w CSW Zamek Ujazdowski. Zapowiedzi kolejnych edycji można znaleźć na: http://www.csw.art.pl/index.php?action=aktualnosci&s2=1&id=667&lang
Temat projektu RAZEM/OSOBNO, a także różnorodność i zmienność form jego realizacji wymagały bardzo elastycznego podejścia do organizacji przestrzeni ekspozycji, czytelni oraz debat i warsztatów. Architekt Jakub Szczęsny w warszawskiej grupy projektowej Centrala zaproponował modularny system elementów, pozwalający na ustawianie ich w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb. System oparty jest na nierównoramiennych pięciokątach, zwanych przez matematyków „poli-Kairami” od tzw. tesselacji kairskiej, bowiem jako motyw dekoracyjny występują one w podziałach posadzek i chodników w stolicy Egiptu.
Jakub Szczęsny wybrał jako materiał do realizacji modułów drewnopochodną płytę budowlaną MFP®, doceniając jej trwałość i estetyczny wygląd. Pięciokątne elementy wykonane zostały z   płyty budowlanej MPF® firmy Pfleiderer, a ich poziome płaszczyzny  wykończone szarą wykładziną, występującą również na płaszczyźnie podłogi we wszystkich salach ekspozycyjnych.
Firma Pfleiderer to  jeden z wiodących na polskim dostawców materiałów drewnopochodnych dla branży budowlanej oraz wyposażenia wnętrz. „Laboratorium Przyszłości: RAZEM / OSOBNO” to kolejne z działań w sferze sztuki, architektury i designu, które Pfleiderer wspiera, przekazując swoje produkty na potrzeby budowy scenografii, instalacji artystycznych, elementów wyposażenia wnętrz. Dzięki temu na przestrzeni ostatnich lat firma mogła podejmować współpracę z znakomitymi polskimi projektantami, architektami i artystami oraz uczestniczyć w całej serii niezwykle inspirujących projektów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dodatkowych informacji udziela:

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »