Społeczeństwo » Społeczeństwo

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych"

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych"
Zobacz więcej zdjęć »
Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej organizują w dniach 17- 18 marca 2010 roku Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych”. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej organizują w dniach 17- 18 marca 2010 roku Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych”.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie, przy ul. Urbanistów 3. Patronat nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja jest organizowana w oparciu o Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” realizowany przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie dwudniowego spotkania specjaliści z kraju i z zagranicy będą dyskutować m.in. nad metodami przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i pomocy osobom niepełnosprawnym.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa: "Usługi społeczne dla osób niepełnosprawnych", organizowana przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie i Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, ma zapewnić przepływ wiedzy i doświadczeń pomiędzy polskimi i zagranicznymi ekspertami - mówi dr Joanna Plak, sekretarz konferencji -  działania na rzecz osób niepełnosprawnych stanowią jeden z priorytetów aktywności Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.

Do wygłoszenia referatów na spotkaniu zaproszeni zostali m.in.:  prof. dr hab. Piotr Błędowski ze Szkoły Głównej Handlowej, dr Grażyna Magnuszewska-Otulak z Uniwersytetu Warszawskiego,  dr Ewa Giermanowska z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Olga Kowalczyk z Wrocławia. Swoje wystąpienie w trakcie konferencji potwierdzili także pracownicy socjalni: Sofia Martinsson ze Szwecji i Maria Fitzka z Austrii.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w panelach dotyczących: roli organizacji pozarządowych w kreowaniu i realizacji usług społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych, usług zdrowotnych i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, usług edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych, usług rynku pracy dla osób niepełnosprawnych, funkcjonowania systemu realizacji usług społecznych w wybranych krajach Unii Europejskiej.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie, przy ul. Urbanistów 3.

Patronat nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich.Więcej informacji oraz program konferencji można znaleźć na stronie: www.wsptwp.eu

Udział w konferencji jest bezpłatny.Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: konferencja.on@wsptwp.eu

Patronat konferencji: Rzecznik Praw Obywatelskich

Patronat medialny: Gazetaprawna.pl, Dziennik InternautówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WSP TWP w Warszawie, Projekt \
http://pu.wsptwp.eu/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »