Firma » Biznes

Międzynarodowe warsztaty w Promotechu

Międzynarodowe warsztaty w Promotechu
Zobacz więcej zdjęć »
Dystrybutorzy z kilkunastu krajów świata i z Polski uczestniczyli w warsztatach w białostockim Promotechu. Przez kilka dni poznawali tajniki dużych maszyn do automatyzacji procesów cięcia i spawania.

To już trzeci taki zjazd w historii firmy – poprzednie odbyły się w latach 2015 i 2016. Tegoroczna edycja dotyczyła, produkowanych przez Promotech wielkogabarytowych automatów spawalniczych.

- Nasze urządzenia do automatyzacji cięcia i spawania pracują w różnych  krajach; są zainstalowane m.in. w Polsce, Turcji, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie, w Niemczech, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor ds. handlu Promotechu. - Celem warsztatów było podzielenie się informacjami na temat cech tych maszyn i naszym „know how” w pełnym zakresie projektu - począwszy od skutecznej rozmowy z potencjalnym nabywcą poprzez fazy projektowania, logistyki, instalacji, po serwis - w tym m.in. zdalną diagnostykę urządzeń za pomocą łącz internetowych i obsługę posprzedażową.

Warsztaty zostały podzielone na trzy sesje językowe - w pierwszej uczestniczyło 12 osób z Polski, w sesji angielskojęzycznej wzięło udział 10 dystrybutorów z

Norwegii, Finlandii, Szwecji, Chorwacji, Francji, Portugalii i Turcji, a w ostatniej, rosyjskojęzycznej sesji  - osiem osób z Białorusi, Łotwy, Rosji i Ukrainy.

Kilkudniowy zjazd wypełniły prezentacje, pokazy praktyczne oraz panele dyskusyjne. Uczestnicy poznawali tajniki takich automatów jak MCM, czyli  urządzenia do cięcia i spawania, wykorzystywanego przy produkcji wież wiatrowych oraz zbiorników ciśnieniowych, czy PPCM - do profilowego cięcia rur, znajdującego zastosowanie przy rurowych konstrukcjach stalowych w takich obiektach, jak stadiony, hale widowiskowe, mosty itp. Tematem warsztatów był też automat WA - do spawania blachownic w konstrukcjach stalowych, wykonywanych z belek metalowych i słupowysięgniki, umożliwiające spawanie wzdłużne i po obwodzie – wykorzystywane w konstrukcjach stalowych i przy produkcji zbiorników.

-  Wszystkie te urządzenia są wykonywane każdorazowo w ścisłym uzgodnieniu z nabywcą, z uwagi na możliwość dostosowania ich konfiguracji,

parametrów technicznych, wyposażenia zgodnie z potrzebami klienta, co jest szczególnie istotnym atutem przy wyborze naszej oferty – podkreśla Zbigniew Kopciewski. - Promotech posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania maszyn typu  „custom-made”, ale jest to czasochłonny proces, który wymaga dodatkowych uzgodnień i prac projektowych, uwzględniających nie tylko walory użytkowe maszyny ale np. konkretną jej lokalizację i ilość dostępnej powierzchni w hali nabywcy. A ponieważ nasze urządzenia pracują w różnych krajach, o odmiennych warunkach klimatycznych -  muszą być m.in. odporne na wysoką temperaturę i wilgotność.

 

Goście mieli też okazję obserwować pracę urządzeń Promotechu u nabywców. Podczas wizyty w Promostalu w Czarnej Białostockiej, oglądali urządzenie do profilowego cięcia rur, wykorzystane m.in. przy budowie konstrukcji białostockiego Stadionu Miejskiego oraz urządzenie do spawania blachownic, natomiast w firmie Instal Koplany  - mogli podglądać pracę słupowysięgnika.

- Podczas zajęć nasi partnerzy mieli okazję przekonać się, że urządzenia Promotechu mogą skutecznie konkurować z maszynami światowych potentatów - są dobrze dopracowane (na bazie doświadczeń z dotychczasowych instalacji), posiadają niezbędne parametry techniczne i walory użytkowe, rozwiązania oparte o najnowsze technologie, zaawansowany software oraz przyjazne dla operatorów sterowanie i obsługę – dodaje dyrektor Kopciewski. - Ożywiona dyskusja i zaangażowanie naszych dystrybutorów podczas warsztatów pozwala z optymizmem oczekiwać pozytywnych rezultatów, przekładających się na ilość  zamówień.

Promotech zamierza kontynuować warsztaty w kolejnych latach; następne dotyczyły będą ukosowarek i wiertarek. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »